Hit I ligi. Kamil Chanas w Jamalex Polonii (galeria)

,,Bomba" wybuchła. Kamil Chanas wzmacnia Jamalex Polonię 1912 Leszno na I-ligowych parkietach. To hit zaplecza ekstraklasy, jeśli chodzi o transfery. Chanas nie grał dotąd w...

Veto przed sądem

Nad jezioro czas…

video

Osiem premier w nowym sezonie

Rozmowa z dyrektorem Teatru Miejskiego w Lesznie Błażejem Baraniakiem. Pytamy m.in. o ocenę pierwszego sezonu i jak będzie wyglądał nowy? Szykowanych jest co najmniej osiem premier, są też plany “otwarcia” sceny od strony parku przylegającego do teatru.
video

Sukces mażoretek Vena na Mistrzostwach Europy w Bułgarii

Mażoretki z grupy Vena z Ponieca, wyjeżdżając na mistrzostwa Europy skromnie liczyła na miejsce w pierwszej ósemce. Rzeczywistość przerosłą ich oczekiwania, gdyż do Polski...

Dworzec zamknięty dla podróżnych?

Nasz czytelnik poskarżył się na sytuację, jaką zastał na dworcu PKS w Rawiczu. Z jego relacji wynika, że od kilku miesięcy poczekalnia jest tam zamykana z uwagi na to, stała się miejscem, gdzie przychodzą bezdomni. Powoduje to strach i niepokój podróżnych.

Masowa grabież polskiego majątku

W czasie II wojny światowej hitlerowski okupant nie tylko fizycznie unicestwił znaczną część polskich obywateli, którzy ginęli w walce zbrojnej, w obozach, w lasach, na ulicach. Cierpiała też większość żyjących, których część została wywieziona na przymusowe roboty i – jak w regionie leszczyńskim, wcielonym do III Rzeszy jako Kraj Warty – wysiedlona na wschodnie tereny Polski.

Polityczne mordy

Pela

Humor

Horoskop