Czołowe miejsca w Turnieju Asów

Kręgielnia w Tomaszowie Mazowieckim gościła uczestników kręglarskiego Turnieju Asów, który był III turniejem z cyklu Grand Prix Polski. Czołowe miejsca zajmowali reprezentanci Polonii 1912...

Zabawa niemal do łez

NewsNet
video

Nowa biblioteka ożywi centrum

Rozmowa z dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie Andrzejem Kuźmińskim. Pytamy m.in. jak sprawdza się pomysł z placówką biblioteczną na dworcu PKP, kiedy będzie gotowy projekt nowej siedziby MBP przy pl. Metziga, dlaczego nie ma w czytelni przy ul. Chrobrego niektórych tygodników? Cała rozmowa już w czwartek.
video

Rynek za 10 milionów

W Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu złożono wniosek o dofinansowanie przebudowy rynku oraz zmianie elewacji ratusza w Lesznie. Kwota, o którą stara się samorząd, to...

„Niewdzięczni” parafianie zamykają drzwi przed księdzem

Mija blisko rok od czasu, gdy sprawa księdza Andrzeja W. z Żytowiecka ujrzała światło dzienne. Dziesięć miesięcy temu po raz pierwszy opisałam relacje świadków, którzy zarzucali proboszczowi molestowanie chłopców i dorosłych mężczyzn. A wszystko na przestrzeni ponad 30 lat!

Przy krajowej „piątce” rezyduje coraz więcej zwierząt

Kierowcy alarmują, że przy krajowej „piątce”, na odcinku z Leszna do Rydzyny, spotkać można coraz więcej zwierząt. Zazwyczaj spokojnie żerują w przydrożnym rowie, ale nigdy nie wiadomo, kiedy wybiegną na jezdnię.

Czasami nie nadążam

Humor

Horoskop