Czy władza może więcej niż inni?

Otrzymaliśmy skargę na zachowanie strażników miejskich w Śmiglu. Czytelnik oburzony sytuacją, jaka wydarzyła się niedawno na miejscowym targowisku, postanowił za naszym pośrednictwem zaapelować do municypialnych o większe zrozumienie dla innych.

Strażackie manewry

Strażacy ochotnicy z piętnastu jednostek z powiatu kościańskiego doskonalili swoje umiejętności w ratownictwie. W Bonikowie ćwiczono ratowanie ludzi biorących udział w wypadku drogowym z...

Pomóżmy znaleźć bestialskiego oprawcę

Na właścicieli kotów padł blady strach. W mieście znowu grasuje bestialski oprawca tych zwierząt. Kościański oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami zwrócił się do mieszkańców z dramatycznym apelem o pomoc w ustaleniu osoby bądź osób, które są za to odpowiedzialne.

O! Polskie Przeboje

Kościańscy muzycy z grupy "Ogień" zagrają w Radiu Merkury, a w sobotę wystąpią w TVP w programie "O! Polskie Przeboje". Dziś muzycy i ich...

Pojawili się fałszywi inspektorzy weterynarii?

Wykorzystując obowiązujące jeszcze do niedawna przepisy, dotyczące hodowli drobiu i ptactwa w czasie ptasiej grypy, wyłudzili od rolników pieniądze.

Święcenie pokarmu

Tradycyjnie w Wielką Sobotę święci się jedzenie przeznaczone na wielkanocny stół. W podkościańskim Kiełczewie od lat świeci się je w ogródku u państwa Pryferów.

Kwiaty pod krzyżem

Samorządowcy powiatu kościańskiego, Kościana i gminy Kościan złożyli kwiaty pod krzyżem katyńskim na starym cmentarzu katolickim w Kościanie. Burmistrz Kościana Michał Jurga przypomniał zebranym,...

Kolejna edycja konkursu

Ósmą edycję konkursu na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną podsumowano podczas spotkania w Kościańskim Ośrodku Kultury. W konkursie wzięło udział 640 uczniów szkół powiatu kościańskiego.

Wyrok za brak zgody na przetrzymywanie ptaków

Po sześciu rozprawach niekwestionowany autorytet w dziedzinie sokolnictwa usłyszał, że jest winien przetrzymywania ptaków drapieżnych bez wymaganego zezwolenia.

Komedia w KOK-u

"Być, albo nie być...albo jeszcze inaczej" to tytuł komediowego spektaklu w Kościańskim Ośrodku Kultury według scenariusza i w reżyserii Janusza Dodota. Jak twierdzi...