Seniorzy mogą zapisywać się na bezpłatne zabiegi rehabilitacyjne

Program skierowany jest do seniorów zameldowanych na pobyt stały lub tymczasowy w Lesznie. Jednocześnie z grona beneficjentów wykluczono osoby, które już odbyły cykl rehabilitacyjny w ramach NFZ w ostatnich sześciu miesiącach

Krytycznie o pomyśle przyłączenia gminy

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o propozycji przewodniczącego Rady Miejskiej Leszna Sławomira Szczota, by rozważyć przyłączenie do miasta całej gminy Lipno. Jak na takie rozwiązanie zapatrują się inni leszczyńscy radni? Co na to władze Lipna? Czy realny jest w ogóle taki scenariusz?

Wołyń 1943

W Zespole Szkół nr 4 w Lesznie można oglądać wystawę pt. "Wołyń 1943. Wołają z grobów, których nie ma". Placówka przygotowała ją wspólnie z poznańskim oddziałem IPN. Z ramienia szkoły nad przedsięwzięciem pieczę trzyma nauczycielka historii Dorota Moder. Ekspozycję można oglądać w godzinach pracy szkoły, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu. W otwarciu wystawy uczestniczył m.in. wiceprezydent Leszna Piotr Jóźwiak.

Gala ślubna w Trapezie

W leszczyńskiej hali Trapez odbyła się gala ślubna. Zainteresowani mogli zapoznać się z weselnymi nowinkami modowymi, kulinarnymi czy ślubną biżuterią. Z tej okazji chętnie korzystali narzeczeni.

Nowoczesna stawia na ekologię

Na liście pięćdziesięciu najbardziej zanieczyszczonych miast Europy są trzydzieści trzy miasta z Polski. Tylko w 2016 roku 46 tysięcy osób zmarło z powodu powikłań chorobowych spowodowanych smogiem – wyjaśniał Adam Szłapka, poseł Nowoczesnej.

Zmiany w jadłospisie

W prywatnym przedszkolu Bajkowy Las podsumowano wyniki ankiet rozdanych rodzicom w styczniu 2017 roku. Ankiety miały pomóc w rozwiązaniu problemów dotyczących żywienia dzieci.

Wkrótce podpisana zostanie umowa na komercjalizację starówki

Miasto stawia na komercjalizację starówki. Wkrótce podpisana zostanie umowa z firmą, która spróbuje odnowić oblicze starego miasta, gdzie coraz więcej lokali handlowych zaczyna świecić pustkami.

10. edycja Pikniku Szybowcowego wyróżniona!

Polska Organizacja Turystyczna wyróżniła ubiegłoroczną, dziesiątą już edycję Pikniku Szybowcowego w Lesznie. Znalazł się on w gronie wyjątkowych miejsc na mapie turystycznej Polski w 2016 roku.

Ukraińcy chcą pracować

Mocny słowiański akcent słuchać już nie tylko na placach budowy, ale także w branży ogrodniczej i rolniczej, przetwórstwie. Co najbardziej zauważalne również w handlu.

Postaraj się o dotacje

Trwa nabór wniosków na przyznanie dotacji na zmianę sposobu ogrzewania w bieżącym roku. Miasto Leszno przyzna je w związku z realizacją ,,Programu ochrony powietrza dla strefy wielkopolskiej”.