BC Obra nie sprostała SMS PZKosz Władysławowo

31

Koszykarze BC Obra Kościan nie sprostali SMS PZKosz Władysławowo w rozegranym awansem spotkaniu II ligi, grupa A. Nasz zespół uległ ,,licealistom” 86:94.

Pojedynek jak już pokazuje sam wynik był wyrównany. Rozpoczęło się całkiem dobrze dla podopiecznych trenera Witolda Ratajczaka. W samej końcówce I ćwiartki meczu od stanu 21:21 sześć kolejnych punktów zdobyli gospodarze i po 10 minutach było (27:21).

W II kwarcie początkowo przewaga Obry wzrosła do 8 punktów, ale w 19 minucie po rzucie Jakubka na prowadzenie wyszli goście (45:46). Ostatnie słowo w końcowych fragmentach pierwszej połowy należało do Stankowskiego, który najpierw trafił za dwa, a potem zdobył punkt z linii rzutów wolnych i po 20 minutach mieliśmy (51:48) dla Obry.

Po przerwie SMS dyktował warunki. W pewnym momencie odskoczył już nawet na 11 punktów, ale część strat udało się gospodarzom odrobić i przed decydującymi 10 minutami obie drużyny dzieliło 5 punktów (65:70).

Obra miała szanse odwrócić losy spotkania. Na chwilę w decydującej kwarcie znów była na prowadzeniu (74:73) po dwóch rzutach wolnych Stankowskiego.

Goście świetnie rzucali jednak zza łuku. W ostatnich minutach trzy razy celnie trafiali za trzy punkty, przechylając losy spotkania na własną korzyść. Dodajmy, że ,,uczniowie” aż 17-krotnie pogrążali Obrę ,,trójkami”, notując w tym elemencie gry blisko 50-procentową skuteczność. Inna sprawa, że trener Ratajczak korzystał zaledwie z szóstki graczy i być może w końcówce miejscowym zabrakło ,,tlenu”.

BC Obra Kościan – SMS PZKosz Władysławowo 86:94 (27:21, 24:27, 14:22, 21:24)

Punkty dla BC Obry zdobywali: Sroczyński 21 (3×3), Ciążkowski 20 (2×3), Stankowski 19, Majchrzak 15, Kaczmarek 8, Kiszka 3.

Najwięcej dla SMS PZKosz: Szlachetka 26 (4×3), Wyszkowski 17 (5×3), Mąkowski 14 (4×3). (andre/fot.archiwum).