BC Obra uległa Sudetom

16

Koszykarze BC Obry Kościan nie potrafili znaleźć sposobu na Sudety Jelenia Góra. Ekipa Witolda Ratajczaka została złamana na przełomie III i IV kwarty, ulegając rywalowi wysoko 62:88.

To spotkanie co prawda nie rozpoczęło się zbyt dobrze dla gospodarzy, którzy dość znacznie przegrali pierwsze 10 minut. Potem jednak przystąpili do ataku i po skutecznej grze Ciążkowskiego i Kabata do przerwy tracili już tylko 3 punkty (41:44).

Niestety w III kwarcie od stanu (49:52) po rzutach wolnych Ciążkowskiego punkty do końca tej części gry zdobywały już tylko Sudety, które przed decydującymi 10 minutami miały 11 punktów przewagi (49:60).

Początek ostatniej kwarty ostatecznie dobił Obrę. Goście zdobyli 10 punktów z rzędu i było po meczu. Sudety skutecznie też zastopowały po przerwie Waldemara Kabata, który w I połowie zdobył 20 punktów, a po przerwie nie powiększył już tego dorobku.

Goście mieli bardziej wyrównany skład i byli skuteczniejsi. Wystarczy popatrzeć na statystyki. Sudety rzucały z 50-procentową skutecznością zarówno za 2 punkty, jak i zza łuku. Tych ostatnich rzutów nie oddali zbyt wielu, ale jeśli rzucali, to co drugi rzut trafiali (4/8). Goście szukali raczej przewagi pod koszem, co zresztą wykorzystywali, zamieniając podania na punkty. Jeleniogórzanie mieli też ogromną przewagę w zbiórkach (42-25). To były główne powody porażki Obry w tym spotkaniu.

BC Obra Kościan – Sudety Jelenia Góra 62:88 (15:27, 26:17, 8:16, 13:28)

Punkty dla BC Obra zdobywali: Kabat 20 (2×3), Kaczmarek 13 (1×3), Ciążkowski 12 (1×3), Ratajczak 6, Rau 6, Skrzypczak 5, Kiszka 0, Mielnik 0, Harasimczuk 0, Adamczak 0, Szymkowiak 0, Chałupka 0. (andre/fot.archiwum).