Bez niespodzianki w Trapezie. Derby dla Poznania

38

Niespodzianki nie było. Koszykarki X-Demon Tęczy Leszno po raz drugi w obecnym sezonie w I lidze nie sprostały w derbach Wielkopolski Pomarańczarni MUKS Poznań. Rywalki wygrały także w Trapezie (53:67).

Przewaga MUKS nie była już tak wyraźna jak w pierwszym spotkaniu w Poznaniu. Po ,,trójce” Dąbrowskiej w 6 minucie spotkania było nawet (10:3) dla naszych pań. Kwarta otwierająca derby zakończyła się obiecująco, bo przy stanie (16:10).

Po trafieniu Szarzyńskiej zza łuku w 13 minucie spotkania był jednak już remis (18:18). Powoli kontrolę nad meczem zaczęły przejmować rywalki, które do przerwy posiadały 5-punktową przewagę (29:34). To jednak wciąż nie był zły wynik, bo dawał nadzieję na drugą połowę.

Po przerwie Poznanianki utrzymywały jednak swoją przewagę. Nieznacznie w III kwarcie ją powiększyły, bo po 30 minutach notowaliśmy (41:50).

Ostatnie 10 minut MUKS rozpoczął mocno, pozbawiając jakichkolwiek złudzeń leszczyńską drużynę. Run (0:10), dał aż 19-punktowe prowadzenie i w tym momencie jasne się stało, że losy spotkania zostały rozstrzygnięte. Ostatecznie cały mecz zakończył się triumfem przeciwniczek (53:67).

X-Demon Tęcza Leszno – Pomarańczarnia MUKS Poznań 53:67 (16:10, 13:24, 12:16, 12:17)

Punkty dla X-Demon Tęczy zdobywały: Woźniak 15 (3×3), Wojdalska 14 (2×3), Dąbrowska 10 (2×3), Gadkowska 6, Franckowiak 3, Hołtyn 3 (1×3), Łakoma 2, Lewińska 0, Brambor 0, Lubińska 0, Raczyńska 0.

Najwięcej dla Pomarańczarni MUKS: Durak 20, Szarzyńska 16, Bednarczyk 10 (14 zb). (andre/fot.archiwum).