Biszkoptowa rolada

Bezglutenowa biszkoptowa rolada jest dobra na każdą okazję i na każde święta. Łatwa, szybka i tania w przygotowaniu potrafi zaskoczyć niejednego smakosza. U nas jest jednym z ulubionych ciast.

Bezglutenowe wrapy

Odwieczna kanapka obecna w śniadaniówce przez pięć dni w tygodniu przez osiem lat każdemu może się znudzić. Nic dziwnego, że często wraca ze szkoły nietknięta. U nas sprawdziły się bezglutenowe wrapy, które od początku do końca łatwo przygotować w domu. Zamiast trudno dostępnych bezglutenowych tortilli, użyłam razowych naleśników bezglutenowych.

Zdrowa śniadaniówka

W pierwszą niedzielę października w Galerii Leszno odbędą się bezpłatne warsztaty kulinarne dla rodzin. Projekt „Zdrowa śniadaniówka”, choć prowadzony przez Bezglutenową Mamę, adresowany jest do wszystkich rodziców. Na zajęciach przygotujemy zdrowe dania, naturalnie nie zawierające glutenu. Zapisy już trwają.

Grissini dla ucznia

Na warsztatach kulinarnych rodzice pytają często, jakie zdrowe przekąski podać dzieciom do śniadaniówek. Jedną z propozycji są grube paluszki, czyli włoskie grissini, oplecione szynką i wędzonym serkiem. A, jest i warzywo w środku. To bardzo szybki i prosty pomysł na zdrowe drugie śniadanie dla ucznia, a zachwyt dziecka – gwarantowany. Danie można przygotować w wersji bezglutenowej i glutenowej.

Bezglutenowo w przedszkolu

Dzięki dostępności produktów bezglutenowych utrzymanie u dziecka diety bezglutenowej jest dziś coraz łatwiejsze. Jednak wyzwaniem nadal pozostają przedszkole i szkoła, wyprawy do piekarni, urodzinki w salach zabaw, wycieczki na zielone szkoły. Jak się przygotować do nowego etapu w bezglutenowym życiu dziecka? Oto parę wskazówek od Bezglutenowej Mamy. Uwierzcie, sama wiele przeszłam w moim przedszkolu...

W bezglutenowej kawiarni

Od kilku lat obiecywałam sobie, że jak wreszcie przyjadę do Warszawy samochodem, to dotrę do bezglutenowej cukierni Margita. Marzyłam, że usiądę z Zosią przy stoliku przy oknie, zamówimy kawę i bezglutenowe ciastko z kremem…. I w minioną sobotę nadszedł TEN dzień. Spełniłam marzenie, a jednocześnie zrobiłam mnóstwo zakupów.

Zakupy w Czechach

W wakacje zwiedzaliśmy przygraniczne miasteczka czeskie w okolicy Międzylesia i Boboszowa. W Kralikach znaleźliśmy Penny Market, a także sklep samoobsługowy oferujący bezglutenową i dietetyczną żywność. Zdobyłam tam produkty, których mi brakowało w bezglutenowej kuchni.

Sernik rosa

Na moich bezglutenowych warsztatach kulinarnych w Willi Wzgórze Poręba jednym z hitów był bezglutenowy sernik rosa. Gdy tylko powstał, wszyscy mieliśmy pewność, że to ciasto jest cudownym dopełnieniem nastrojowego wieczoru wakacyjnego w Kotlinie Kłodzkiej.

Tarta z truskawkami

Lato w pełni, truskawek mamy pod dostatkiem, niech zatem każdego dnia goszczą na naszych stołach. Myślę, że bezglutenowa tarta z bitą śmietaną i owocami może pojawiać się na stole przynajmniej raz w tygodniu. Mam szybki przepis, więc jeśli macie akurat porcję truskawek w lodówce, zapraszam do kuchni.

Przeceny w Kauflandzie

Nie wiem jak w marketach Kaufland w Waszych miastach, ale w Lesznie dość często znajduję przecenione produkty bezglutenowe. Ustawione są w regale z innymi, przecenionymi artykułami spożywczymi. Bywa, że chleb świeży Schaer (Vital, Classic itp.) kupuję za 3 zł! I zawsze zerkam do zamrażarek, tam są czasem niespodzianki.