Bydgoszcz pokonana. UKS 9 Leszno już w finale (galeria)

244

Siatkarze UKS 9 Leszno w pełni wykorzystują atut własnej hali. W drugim meczu półfinałowego turnieju o wejście do II ligi leszczynianie pokonali zespół z Bydgoszczy 3:0 i już mogą się cieszyć z awansu do imprezy finałowej.

Leszczynianie nie popełnili tego błędu, co dzień wcześniej, kiedy prowadząc 2:0, rozprężyli się i musieli walczyć w tie-breaku.

Rozpoczęło się jednak od twardej walki na przewagi. Szczęście w końcówce uśmiechnęło się do podopiecznych trenera Jarosława Borowskiego.

II partia była łatwiejsza, bo i gospodarze potrafili osiągnąć szybko kilka punktów przewagi. W pełni kontrolowali przebieg seta i było już 2:0.

Trzeci set okazał się ostatnim w tym meczu. UKS 9 Leszno rozpoczęła od szybkiego prowadzenia (4:1), ale rywal wiedział, że musi powalczyć, by ewentualnie pozostać w meczu. Złapał kontakt i zdołał nawet wyjść na prowadzenie (17:18).

Ostatnie, najważniejsze piłki należały do miejscowych siatkarzy, którzy od stanu (20:20) zdobyli cztery kolejne punkty, wygrywając ostatecznie (25:21), a cały mecz 3:0.

Po tym zwycięstwie, mając już w swoim dorobku dwa wygrane mecze wiemy, że jesteśmy już w finale. Czekamy jeszcze tylko na mecz z Koszalinem, ale już teraz się cieszymy z takiego przebiegu turnieju – powiedział Jarosław Borowski, trener UKS 9 Leszno.

UKS 9 Leszno – FSKiP ECWBS Volley Bydgoszcz 3:0 (31:29, 25:18, 25:21)

Jutro o 10.00 w ostatnim swoim meczu półfinałowego turnieju barażowego o II ligę drużyna z Leszna zmierzy się z UKS Bronek Koszalin. (andre/fot.andre).