Chrobry wydarł Tęczy wygraną (GALERIA)

21

Tęcza Leszno walczyła jak nigdy dotąd, ale rzut w ostatniej sekundzie spotkania spowodował, że ze zwycięstwa w walce o I-ligowe punkty cieszyły się koszykarki Chrobrego Basket Głuchołazy, które wygrały w Trapezie 56:58.

Tęcza nie była faworytem tego spotkania. Jednak toczyła bardzo zacięty mecz. Bardzo dobrze wyglądała szczególnie agresywna gra w obronie. Momentami brakowało skuteczności, ale nadrabiane było to ambicją. Po 10 minutach o 4 punkty lepsze były rywalki.

W II kwarcie Chrobry po rzucie Deko ,,odjechał” na 13:24, ale wystarczył moment skutecznej gry leszczynianek i po ,,trójce” Walentowskiej był remis (24:24).

Potem na chwilę nasze panie wyszły na prowadzenie, ale do przerwy minimalnie lepsze były przyjezdne (29:30).

Drugą część spotkania Tęcza rozpoczęła od 7 punktów (36:30). Prowadzenie to utrzymała do końca tej części gry (45:39).

W ostatnich 10 minutach dobrą zmianę dała Paula Bułhak, To po jej 5 punktach z rzędu gospodynie uciekły na 9 punktów (50:41). Chrobry jednak się nie poddał i doprowadził do dramatycznej końcówki, w której prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Na 8 sekund przed końcem do remisu po jednym celnym rzucie wolnym doprowadziła Sobańska (56:56). Przy drugim rzucie, dodajmy niecelnym piłkę wywalczyły rywalki. Dziwińska podała przez całe boisko a Zuchora trafiła spod kosza, dając ekipie z Opolszczyzny wygraną (56:58).

• Dziewczyny walczyły dzisiaj i był to mecz o niebo lepszy niż ten poprzedni z Wodzisławiem. Niestety przegrywamy. Chyba to większe doświadczenie dzisiaj zadecydowało o tym, że punkty jadą do Głuchołaz. Bardzo dobrze zagraliśmy w obronie. W ataku jeszcze sporo do poprawy – powiedział Jędrzej Jankowiak, trener Tęczy Leszno.

Tęcza Leszno – MUKS Chrobry Basket Głuchołazy 56:58 (13:17, 16:13, 16:9, 11:19)

Punkty dla Tęczy zdobywały: Sobańska 22 (3×3), Bułhak 9, Walentowska 8 (2×3), Pawlukiewicz 8 (11 zb), Brambor 4, Franckowiak 3 (1×3), Hołtyn 2, Adamowicz 0, Łakoma 0.

Najwięcej dla MUKS Chrobry Basket Głuchołazy: Deko 16 (3×3), Stelmach 14, Czarnecka 10 (11 zb). (andre/fot.andre).