Derby dla Poznania. Jamalex Polonia zatrzymana [GALERIA]

82

Seria zwycięstw Jamalex Polonii 1912 Leszno zakończona. Lider I ligi koszykarzy przegrał derby w Poznaniu z Biofarmem Basket Poznań 71:68.

To nie był piękny mecz. Obie drużyny jak na derby przystało mocno walczyły. Leszczynianie rozpoczęli od prowadzenia 4:0, ale po kilku kolejnych akcjach było 8:4 dla Biofarmu. Ta wyrównana kwarta zakończyła się minimalnym zwycięstwem gości z Leszna 21:20.

Druga ,,ćwiartka” była jednak fatalna w wykonaniu lidera z Leszna, który niemal przez 6 minut nie trafił do kosza. Biofarm wygrał tę część spotkania 12:6 i do przerwy prowadził (32:27).

W III kwarcie mały koncert skuteczności pokazał Wieloch. Biofarm miał już nawet 13 punktów przewagi i niemal przez całe spotkanie bronił strefą. Było to mądre posunięcia trenera Szurka, bo goście nie byli najlepiej dysponowani rzutowo z dystansu. Przed ostatnią kwartą ekipa trenera Grudniewskiego zbliżyła się na 9 punktów po rzucie zza łuku Kobela (57:48). Przy tak wyrównanym meczu było to sporo.

Goście walczyli jednak i na 17 sekund przed końcem spotkania po akcji 2+1 Trubacza było tylko 69:68. W akcji Biofarmu faulował Kaczmarzyk. Filip Struski trafił dwa razy z rzutów wolnych i mieliśmy 71:68. Wtedy o kolejny czas poprosił Łukasz Grudniewski, który rozpisał być może ostatnią akcję meczu. Z tej akcji niewiele wyszło. Wynik nie uległ zmianie i ekipa z Poznania ostatecznie po meczu walki okazała się lepsza, odnosząc swoje trzecie zwycięstwo w rozgrywkach. Dla Jamalex Polonii była to pierwsza porażka w rozgrywkach.

Biofarm Basket Poznań – Jamalex Polonia 1912 Leszno 71:68 (20:21, 12:6, 25:21, 14:20)

Punkty dla Jamalex Polonii zdobywali: Kaczmarzyk 20 (3×3), Trubacz 10 (2×3), Kobel 10 (1×3), Chanas 8 (2×3), Sirijatowicz 5, Rostalski 4, Wrona 4, Sanny 4 Milczyński 3.

Najwięcej dla Biofarm Basket: Metelski 22, Wieloch 15 (3×3), Struski 12, Fiszer 10.

Szansa na rehabilitację po pierwszej porażce w sezonie już w najbliższą sobotę w Trapezie. O godzinie 18.00 Jamalex Polonia podejmować będzie SKK Siedlce. (andre/fot.mac).