Druga wygrana w tej rundzie Real Astromal Leszno

39

Piłkarze ręczni Real Astromal Leszno we wczesne sobotnie popołudnie rozgrywali swój kolejny mecz w I lidze. Pokonali zgodnie z planem ostatni w tabeli WKS Śląsk Wrocław 24:22.

Outsider postawił się i leszczynianie musieli w ten mecz włożyć sporo sił. Śląsk ostatnio wzmocnił się trójką graczy. Prowadził nawet w pierwszych 30 minutach dwoma trafieniami, ale potem do głosu doszli leszczynianie, którzy schodzili do szatni przy prowadzeniu (15:13).

Nasz zespół prowadził, ale w II połowie dał się już na początku dogonić i było (15:15). Potem znów podopieczni trenera Macieja Wieruckiego uzyskali przewagę, uciekając na 5-6 bramek. Zwycięstwo dowieźli do końca, triumfując 24:22. Wygraną okupili jednak kontuzją Bartłomiejczyka, który doznał urazu kolana. Nie wiadomo jak poważna jest ta kontuzja.

WKS Śląsk Wrocław – Real Astromal Leszno 22:24 (13:15)

Bramki dla Real Astromal zdobywali: Przekwas 6, Łuczak 6, Giernas 5, Leder 3, Misiaczyk 2, Meissner 1, Krystkowiak 1. (andre/fot.archiwum).