Duża niespodzianka. Lider przegrał z Orlikiem (galeria)

28

Do dużej niespodzianki doszło dzisiaj w meczu II ligi futsalu. Niepokonany dotąd lider tabeli – GI Malepszy Futsal Leszno uległ u siebie Orlikowi Mosina 1:2.

Goście zagrali bardzo mądrze taktycznie. Atakowali leszczynianie, ale w pierwszej połowie bili głową w mur, lub w słupek.

Orlik ograniczał się do kontr, które okazały się zabójcze. Najpierw Majak w 7 minucie, a następnie Wichtowski w 15 minucie trafili do leszczyńskiej bramki i było (0:2). Zapachniało niespodzianką. Nasz zespół miał okazje, ale marnował je jak na zawołanie.

Dopiero w 28 minucie miejscowi zdobyli bramkę kontaktową, a dokonał tego Jakub Przymus. Impet leszczynian się wzmógł. Ci wycofali bramkarza. Mosina faulowała. Z tego powodu gospodarze wykonywali przedłużony rzut karny ale Olszak się pomylił.

Napór GI Malepszy Futsal trwał do samego końca, ale Orlik szczęśliwie się bronił i wywiózł z Leszna sensacyjne trzy punkty. Po ośmiu zwycięstwach leszczynianie zostali pokonani i to we własnej hali.

GI Malepszy Futsal Leszno – Orlik Mosina 1:2 (0:2)

Bramka dla GI Malepszy Futsal Leszno: J.Przymus (28)

Kolejne futsalowe emocje w Lesznie już za tydzień w niedzielę. Wtedy to w Trapezie rozegrany zostanie mecz 1/16 finału Pucharu Polski. Rywalem będzie I-ligowy Futsal Obroniki Wielkopolskie. (andre/fot.archiwum).