Duża niespodzianka w Lubawie

24

Dużą niespodziankę sprawiła futsalowa drużyna z Leszna, która w sobotę pokonała na wyjeździe jednego z faworytów I ligi – Constract Lubawa 2:1.

Gospodarze tego meczu rozpoczęli zgodnie z planem. Wicelider tabeli już w 3 minucie po trafieniu Szczepaniaka objął prowadzenie. Potem szansę na wyrównanie miał Drewnowski, ale chybił. Constract miał z kolei szansę na podwyższenie wyniku, ale nie wykorzystał rzut karnego. Górą był Błaszczyk.

Po przerwie do wyrównania doprowadził Łukasz Pieczyński, a prowadzenie gości po zespołowej akcji leszczynianom dał Pietruszko.

Goście mogli podwyższyć, ale dwa razy doskonałe sytuacje zmarnował Martin. Constract przez 5 minut próbował zmienić niekorzystny rezultat, wycofując bramkarza i grając z przewagą jednego gracza w polu. to jednak nie odniosło żadnego skutku i z kompletem punktów z Lubawy wyjechał nieoczekiwanie beniaminek z Leszna.

Constract Lubawa – GI Malepszy Futsal Leszno 1:2 (1:0)

Bramki dla GI Malepszy Futsal Leszno: Ł.Pieczyński, Pietruszko

5 listopada zespół z Leszna stanie przed szansą powiększenia dorobku punktowego. W Trapezie leszczynianie podejmować będą Politechnikę Gdańską. (andre/fot.archiwum).