Dziewięć medali Polonii we Włoszakowicach. Mańka wygrywa na Białorusi

25

Dziewięć krążków wywalczyli zawodnicy Polonii 1912 Leszno w Mistrzostwach Polski Seniorów i Weteranów w formule light-contact im. Pawła Mikołajczaka. Impreza odbyła się w hali sportowej we Włoszakowicach.

Najlepiej spisali się w kategorii 70 kg – Magdalena Nowicka oraz w wadze 79 kg – Dominik Walkowiak, którzy wywalczyli złote medale. Kolejny w gronie weteranów dołożył ojciec tego ostatniego – Paweł Walkowiak.

Spore szanse na złoto miał także Przemysław Binienda, który do finałowej walki nie wyszedł, bo dostał pilne powołanie na galę bokserską, która odbyła się w Pradze. Leszczynianin zastąpił tam jednego z zawodników, którego dopadła choroba.

Gdy we Włoszakowicach walczono w imprezie rangi mistrzostw Polski, to Mikołaj Mańka, utalentowany wychowanek Polonii walczył w meczu bokserskim w Grodnie, gdzie zmierzyły się reprezentacje Białorusi i Polski. Polacy przegrali to spotkanie, w którym wystąpiły mieszane reprezentacje seniorów i juniorów 16:8. Mańka spisał się jednak bardzo dobrze, wygrywając swoją walkę jednogłośnie na punkty. (andre/fot.archiwum).