Ekstraklasa górą w pierwszym dniu turnieju [GALERIA]

38

Za nami dwa pierwsze spotkania towarzyskiego turnieju koszykówki mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Leszna. Niespodzianek nie było. Oba mecze wygrały kluby z Tauron Basket Ligi.

Najpierw GTK Gliwice pokonało Meritumkredyt Pogoń Prudnik 89:69. W drugim spotkaniu Miasto Szkła Krosno ograło po dość wyrównanym meczu gospodarzy – Jamalex Polonię 1912 Leszno 81:72.

Krośnianie wystąpili tak jak GTK w najsilniejszym, ligowym zestawieniu. Rozpoczęli od prowadzenia 4:0, ale potem wynik w granicach remisu trzymał Kamil Chanas. Później w I kwarcie przez chwilę na prowadzeniu byli nawet Poloniści.

Miasto Szkła odjechało z wynikiem w połowie II kwarty, odskakując na 11 ,,oczek”. Tych strat, pomimo ambitnej postawy gospodarzy nie udało się odrobić. Wyniki w takich turniejach, meczach sparingowych są oczywiście drugorzędną sprawą. Wstydzić swojej postawy leszczynianie się nie muszą, bo tak naprawdę byli niemal równorzędnym przeciwnikiem dla mocnej kadrowo drużyny z Podkarpacia.

Jamalex Polonia 1912 Leszno – Miasto Szkła Krosno 72:81 (22:26, 14:24, 14:11, 22:20)

Punkty dla Jamalex Polonii zdobywali: Chanas 21, Kaczmarzyk 13, Trubacz 10, Kobel 8, Sanny 8, Wrona 6, Rostalski 4, Milczyński 2, Kurkowiak 0, Krajewski 0.

Dla Miasta Szkła najwięcej punktów zdobyli Amerykanie: JayVaughn Pinkston 17 oraz Anton Gaddefors 15.

W sobotę w meczu o 3 miejsce o godzinie 11.00 Jamalex Polonia zmierzy się z zespołem z Prudnika, a o 13.00 odbędzie się finał turnieju z udziałem drużyn z Krosna i Gliwic. (andre/fot.andre).