Ekstraliga górą w starciu szczypiornistów

29

Z okazji minionego już Święta Niepodległości w hali Trzynastka w towarzyskim spotkaniu spotkali się szczypiorniści Real Astromal Leszno oraz MKS Energa Kalisz. Górą był beniaminek z ekstraligi.

Kaliszanie szybko objęli wysokie prowadzenie, odskakując już w pierwszej fazie pierwszej połowy na sześć trafień. Real Astromal wyszedł na parkiet trochę stremowany, co skutkowało kolejnymi bramkami rywala. Potem mecz się wyrównał. Goście utrzymywali jednak swoją przewagę, prowadząc do przerwy (14:19).

Po przerwie też nie było wątpliwości kto gra w najwyższej klasie rozgrywkowej. Przewaga Kaliszan wzrosła nawet do 8-9 trafień. Nasz zespół nieco odrobił z tych strat i wszystko zakończyło się rezultatem (26:31). Warto odnotować debiut w bramce pierwszej drużyny młodziutkiego Jędrzeja Królikowskiego.

Real Astromal Leszno – MKS Energa Kalisz 26:31 (14:19)

Bramki dla Real Astromal Leszno zdobywali: Giernas 8, J.Wierucki 5, Misiaczyk 3, Przekwas 3, Meissner 3, Leder 2, Raczkowiak 1, Szkudelski 1.

Mecz był doskonałym przetarciem przed kolejnym spotkaniem ligowym. W najbliższą sobotę podopiecznych trenera Macieja Wieruckiego czeka ciężki wyjazdowy bój ze Stalą Gorzów. (andre/fot.mac).