Fatalna sobota w IV lidze (GALERIA)

31

Fatalna sobota w IV lidze dla naszych zespołów. Tego nie spodziewali się chyba najwięksi pesymiści, ale faktem jest, że wszystkie nasze zespoły dzisiaj przegrały.

Najciekawsze mecze miały się odbyć w Lesznie oraz Kościanie. Niedawny lider – Stainer Polonia zgubił jednak ewidentnie formę, bo dzisiaj na boisku Polonii rządziła Pogoń Nowe Skalmierzyce, która objęła prowadzenie 1:0 już w 13 minucie meczu. Leszczynianie byli tłem dla swojego przeciwnika. Goście już do przerwy mogli prowadzić nawet 3:0, ale dobrze w bramce gospodarzy spisywał się Jakub Krzyżostaniak, który wyszedł z dwóch sytuacji sam na sam obronną ręką.

Po przerwie gra zaczynała się wyrównywać. Pogoń traciła rezon i wydawało się, że Stainer Polonia może jeszcze w tym meczu urwać punkty. Jedna z kontr ekipy spod Kalisza przyniosła drugiego gola, choć nic na to nie wskazywało, bo znów świetnie bronił Krzyżostaniak. Odbita przez niego piłka dostała się pod nogi obrońcy Polonii. Ten nie spodziewał się, że za jego plecami jest rywal, który wyłuskał piłkę i trafił do pustej bramki.

W samej końcówce na 1:2 straty mógł zmniejszyć Kacper Robaczyński, ale jego uderzenie z 20 metrów trafiło w słupek. Szansę bramkową miał też Bugzel, ale mając przed sobą tylko bramkarza fatalnie przestrzelił. Na sam koniec pogubiona drużyna z Leszna sprezentowała jeszcze jedną bramkę. Świetnie dotąd broniący Krzyżostaniak podał piłkę pod nogi przeciwnika i wszystko zakończyło się fatalnym (0:3).

• Już w Kępnie, gdzie jakimś cudem wygraliśmy nie było dobrze. Ostatnio nie lepiej w meczu z Białym Orłem, gdzie udało się wyszarpać remis. Złapaliśmy chyba dołek formy, a piłka bywa okrutna. Rywal po naszych błędach nas dzisiaj rozbił. Trzeba będzie się odbudować w Racocie – powiedział Artur Krawczyk, który dzisiaj wszedł dopiero w 60 minucie, bo jeszcze wczoraj przyjmował antybiotyk.

W Kościanie, druga z liczących się naszych drużyn podejmowała LKS Gołuchów i też przegrała. Przegrywała już 0:2. Trafiła po przerwie za sprawą Słomy, ale pomimo usilnych starań przeciwnik nie popełnił żadnego błędu i gospodarze też obeszli się smakiem.

Trwa fatalna passa Rawii Rawag Rawicz, choć ta dzisiaj wreszcie coś trafiła. Przegrała jednak w Koźminie Wielkopolskim bezdyskusyjnie. Czary goryczy przelewają też porażki PKS Racot, Korony Piaski i Kani Gostyń.

Wyniki 14 kolejki:

Stainer Polonia 1912 Leszno – Pogoń Nowe Skalmierzyce 0:3 (0:1)

Obra 1912 Kościan – LKS Gołuchów 1:2 (0:2)

Bramka dla Obry: Słoma (64)

Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski – Rawia Rawag Rawicz 6:2 (2:1)

Victoria Września – Kania Gostyń 4:1 (3:1)

Bramka dla Kani: Wachowski (25)

Korona Piaski – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 2:4 (0:2)

Bramki dla Korony: Konieczny (58), Kajoch (90+1)

Polonia Kępno – PKS Racot 6:0 (3:0)

SKP Słupca – Odolanovia Odolanów 3:1

Victoria Ostrzeszów – Tur 1921 Turek 2:2

W tabeli na czele Victoria Września – 33 punkty, przed Pogonią Nowe Skalmierzyce – 31 oraz Stainer Polonią 1912 Leszno – 29. Obra zanotowała spadek na 7 miejsce – 24 punkty, a tabelę zamykają nasze cztery pozostałe zespoły w kolejności: Rawia – 11 punktów, Korona – 8, PKS – 7 oraz Kania – 6. (andre/fot.andre).