Futsal Leszno zremisował z Red Dragons Pniewy [GALERIA]

220

Zespół KS Futsal Leszno zremisował w pierwszym meczu sparingowym z siódmym zespołem ekstraklasy Red Dragons Pniewy 5:5.

Spotkanie rozegrano w hali w Rydzynie. Oba sztaby szkoleniowe postanowiły, że mecz trwał będzie trzy tercje po 30 minut bez zatrzymywania czasu.

Goście przyjechali do Rydzyny w najsilniejszym składzie z świeżo powołanym do reprezentacji – Skrzypkiem. To jednak leszczynianie bardzo skutecznie rozpoczęli sparing, pomimo, że przeważali rywale. Do bramki w krótkim odstępie czasowym trafili Walczak i Pietruszko i było 2:0. Red Dragons jednak jeszcze w pierwszych 30 minutach doprowadził do remisu.

W drugich 30 minutach widać było większe ogranie rywala. Udokumentował to kolejnymi dwoma trafieniami i wszystko zmierzało do pewnego zwycięstwa, będącego już od miesiąca w treningu klubu z ekstraklasy.

Wszystko zmieniło się w trzeciej tercji. Najpierw bramkę kontaktową zdobył Drewnowski. Po kilku minutach do remisu doprowadził Molicki i był już remis. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Na prowadzenie KS Futsal Leszno na 5:4 pięknym uderzeniem pod poprzeczkę po wymianie kilku podań na małej przestrzeni wyprowadził Chamukha. Ten ciekawy sparing zakończył się jednak remisem, bo ,,Czerwone Diabły” zdołały wykorzystać błąd gospodarzy w środku pola, przejąć piłkę i trafić do bramki. Pojedynek zakończył się chyba sprawiedliwym remisem 5:5. Ambicja I-ligowca z Leszna została nagrodzona. Przy odrobinie szczęścia ten mecz można było nawet wygrać

Wynik nie był najważniejszy. Red Dragons jest już dawno w treningu. My mamy za sobą cztery jednostki treningowe. W zasadzie to był pierwszy kontakt z piłką naszego zespołu. Sparing oceniamy oczywiście bardzo pozytywnie. Jak na ten etap przygotowań było całkiem nieźle – mówi Paweł Mrozkowiak, prezes KS Futsal Leszno.

KS Futsal Leszno – Red Dragons Pniewy 5:5 (2:2, 0:2, 3:1)

Bramki dla KS Futsal Leszno: Walczak, Pietruszko, Drewnowski, Molicki, Chamukha

Bramki dla Red Dragons Pniewy: Stankowiak – 2, Piasek, Skrzypek, Kostecki

Kolejnym etapem przygotowań zespołu z Leszna będzie obóz w Jarocinie, który odbędzie się w dniach 26-30 sierpnia, a odbędzie się na obiektach Jaroty. (andre/fot.andre).