Czas na decyzję

Gimnazjaliści wkrótce będą musieli podjąć decyzję, gdzie uczyć się dalej. Pomocą służą im targi edukacyjne i spotkania z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych. Ostatnio minitargi edukacyjne odbyły się w Gimnazjum nr 1 w Lesznie. (ama / fot. Anna Maćkowiak)

Podarowali uśmiech

W Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie odbył się koncert pod hasłem "Podaruj dzieciom uśmiech, radość i szczęście". Zorganizowało je Leszczyńskie Stowarzyszenie Dzieciom Niepełnosprawnym. Imprezę dedykowano darczyńcom i dobroczyńcom stowarzyszenia. (ama / fot. Anna Maćkowiak)

Odkrywały radość z pływania

Na basenie w Rawiczu po raz pierwszy odbył się Festiwal Kinder + Sport. W wydarzeniu tym wzięło udział około 180 dzieci ze szkół podstawowych w Rawiczu. Poprowadził je znany dziennikarz radiowy – Bartosz Kańtoch. Udział w Festiwalu był bezpłatny.

Morsy uratowały Marzannę

Już po raz siódmy klub morsów Yeti Leszno zorganizował „Ratowanie Marzanny”. W tym roku z ich zaproszenia skorzystało w sumie ponad 200 amatorów zimnych kąpieli. Nad Jezioro Łoniewskie w Osiecznej, gdzie odbywała się impreza, przyjechały morsy z różnych klubów m.in. Rawicza, Krzywinia, Turku i Śremu.

Akcent rozbawił publiczność

Sobotnie popołudnie i wieczór upłynęły w regionie pod znakiem zabawy z zespołem Akcent. Kościańską i rawicką publiczność bawił Zenek Martyniuk. W obu miejscach bilety sprzedano do ostatniego miejsca. (ama / fot. Anna Maćkowiak)

Strajk Kobiet w Lesznie

W środę 8 III na leszczyńskim rynku zebrało się około 200 kobiet, które włączyły się w Międzynarodowy Strajk Kobiet.

Gala ślubna w Trapezie

W leszczyńskiej hali Trapez odbyła się gala ślubna. Zainteresowani mogli zapoznać się z weselnymi nowinkami modowymi, kulinarnymi czy ślubną biżuterią. Z tej okazji chętnie korzystali narzeczeni.

Zabawa niemal do łez

W Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie wystąpił Kabaret Moralnego Niepokoju. Publiczność wypełniła salę po brzegi.

Show we Włoszakowicach

To była pierwsza tego typu impreza we Włoszakowicach. W sali sportowo-środowiskowej odbyło się mażoretkowe show, w którym uczestniczyło ok. 200 mażoretek. Publiczność miała okazję obejrzeć 150 występów.

Zdjęcia wyjątkowych kobiet w szpitalu

Dziś (17 II) w leszczyńskim szpitalu otwarto wystawę fotograficzną zatytułowaną "Ulatniamy raka", która jest dokumentacją podniebnych dokonań członkiń stowarzyszenia "Wygraj siebie" z Leszna. Panie latem ubiegłego roku latały na szybowcach i w tunelu aerodynamicznym, a także balonem, samolotem, paralotnią, motolotnią.