Jubileuszowy koncert

W Kościańskim Ośrodku Kultury odbył się koncert z okazji dwudziestolecia Dziecięcego Zespołu Ludowego "Obrzanie".

Strażackie manewry

Strażacy ochotnicy z piętnastu jednostek z powiatu kościańskiego doskonalili swoje umiejętności w ratownictwie. W Bonikowie ćwiczono ratowanie ludzi biorących udział w wypadku drogowym z...

O! Polskie Przeboje

Kościańscy muzycy z grupy "Ogień" zagrają w Radiu Merkury, a w sobotę wystąpią w TVP w programie "O! Polskie Przeboje". Dziś muzycy i ich...

Drzwi otwarte w Zespole Szkół nr 4

Zespół Szkół nr 4 w Lesznie zaprosił kandydatów na drzwi otwarte. Placówka oferuje naukę w techników, liceum oraz szkole branżowej I stopnia. (ama / fot. Anna Maćkowiak)

Wspólnie sadzili las

Leszczyniacy mieli okazję wspólnie sadzić las. Zainteresowani uczestniczyli w akcji zorganizowanej przez Nadleśnictwo Karczma Borowa. Las wzbogacił się o około półtora tysiąca sadzonek. (ama / fot. Anna Maćkowiak)

Parkour to filozofia życia

W hali Zespołu Szkół Technicznych w Lesznie odbyły się warsztaty parkour. Zorganizowała je Młodzieżowa Rada Miasta Leszna. (ama / fot. Anna Maćkowiak)

Przeszli ulicami Leszna

Tradycyjnie w Lesznie początek Wielkiego Tygodnia upłynął pod znakiem drogi krzyżowej. Jej uczestnicy przeszli ulicami miasta, sprzed pomnika Jana Pawła II na rynek. (ama / fot. Anna Maćkowiak)

Warto żyć ekstremalnie

To była pierwsza edycja leszczyńskiej ekstremalnej drogi krzyżowej. Około 150 osób przemierzyło 42-kilometrową trasę z Leszna do Lubinia. (ama / fot. Anna Maćkowiak)

Święcenie pokarmu

Tradycyjnie w Wielką Sobotę święci się jedzenie przeznaczone na wielkanocny stół. W podkościańskim Kiełczewie od lat świeci się je w ogródku u państwa Pryferów.

Uroczystość pod Krzyżem Katyńskim

Władze gminy, przedstawiciele Towarzystwa Ziemi Osieckiej oraz młodzież z Zespołu Szkół w Osiecznej oddali - wczoraj (13 IV) w Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej - hołd pomordowanym w Katyniu, w szczególności mieszkańcom Osiecznej i okolic.