Uhonorowano sportowców

W Kościańskim Ośrodku Kultury tradycyjnie wręczono stypendia i nagrody dla czołowych kościańskich sportowców.

Starsi Panowie Dwaj

W Kościańskim Ośrodku Kultury piosenki i dialogi Kabaretu Starszych Panów przypomniała widzom Dorota Lulka i towarzyszący jej muzycy: Paweł A. Nowak i Maciej...

Pod lodem na Dębcu

Płetwonurkowie z Kościańskiego Klubu Żeglarskiego ćwiczyli swe umiejętności nurkowania pod lodem na jeziorze Wonieskim.

Nauka rzeźbienia

W Muzeum Regionalnym w Kościanie odbywają się warsztaty rzeźbiarskie w drewnie, które prowadzi znany rzeźbiarz Marian Maliński. Uczestnikami zajęć są uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Zamknięto dziennikarzy

W oryginalny sposób poinformowano media o tym, co będzie się działo podczas VI gry miejskiej w Kościanie. Tym razem zamknięto dziennikarzy w escape room, czyli w pokoju, z którego można wyjść po odszukaniu ukrytego w nim klucza.

Mrozoodporni z Krzywinia

"Kąpiel trwa cały rok" - to hasło patronuje Krzywińskiemu Klubowi Morsów. Zwolennicy zimnych kąpieli spotykają się dwa razy w tygodniu Tym razem wspólna kąpiel...

Profilaktyka w Trapezie

W hali Trapez w Lesznie odbył się Miejski Dzień Profilaktyki. Imprezę adresowano do młodzieży gimnazjalnej. W programie znalazły się m.in. spotkanie z ekspertami w zakresie zapobiegania ryzykownych zachowań młodzieży, giełda pomysłów na spędzanie wolnego czasu czy występ zespołu muzycznego. Prezentowały się także leszczyńskie szkoły ponadgimnazjalne.

Niezwykły plastyczny talent

W Kościańskim Ośrodku Kultury otwarto wystawę malarstwa Grzegorza Kuźdowicza, mieszkającego w Żydowie w gminie Śmigiel. Twórca jest uczestnikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kościanie

Bezwonny truciciel

W ramach społecznej kampanii "Czad i ogień - obudź czujność" kolejne czujki zakupione przez kościańskie starostwo trafiają do mieszkańców powiatu kościańskiego. Ostatnio przekazano to urządzenie rodzinie z Czempinia, która 18 stycznia truła się czadem.

Po raz siedemnasty

W sali widowiskowej Kościańskiego Ośrodka Kultury spotkały się chóry z Kościana i zaprzyjaźnionych miast by śpiewać kolędy i pastorałki.