Przygoda z Pucharem Polski nie skończona (galeria)

61

GI Malepszy Futsal Leszno w 1/16 finału Pucharu Polski! Leszczynianie po dobrym meczu wyeliminowali wyżej sklasyfikowaną, bo grającą w I lidze – Politechnikę Gdańską.

Mecz miał wyrównany przebieg, ale wzorowo pierwsze 20 minut rozegrali gospodarze, którzy prowadzili aż (3:0). Najpierw trafił powracający po kontuzji Patryk Przymus, a potem dwa razy, w tym raz do pustej bramki Łukasz Pieczyński, gdy rywal wycofał bramkarza.

Goście jednak wciąż byli groźni, choć dość długo nieskuteczni. Wystarczyły jednak cztery minuty, by rywale wrócili do gry. Dwa razy popisał się Bławat i mieliśmy tylko 3:2. W 33 minucie dośrodkowanie Łukasza Pieczyńskiego wykorzystał jednak Drewnowski i miejscowi odskoczyli na dwa trafienia.

Politechnika do końca atakowała. Znów wycofała bramkarza. Posiadała przewagę w polu, ale długo nie mogła zmienić rezultatu.

Trafiła na 4:3 w ostatniej, 40 minucie spotkania. Do końca pozostawały sekundy. Zespół z Trójmiasta dwoił się i troił, chcąc doprowadzić do wyrównania. Wycofanie bramkarza znów się jednak zemściło, bo po raz drugi do pustej bramki trafił Pieczyński, pieczętując wygraną 5:3, gwarantującą awans do 1/16 finału Pucharu Polski.

GI Malepszy Futsal Leszno – Politechnika Gdańska 5:3 (3:0)

Bramki dla GI Malepszy Futsal: Patryk Przymus (15), Ł.Pieczyński (17,20,40), Drewnowski (33)

GI Malepszy Futsal: Błaszczyk, Twardowski – Martin, Janowicz, Molicki, Walczak, Ł.Pieczyński, Drewnowski, P.Przymus, Czajka, Olszak (andre/fot.andre).