Gra falowała, ale Jamalex Polonia wygrała (GALERIA)

35

Koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno wykonali plan. Wydawało się jednak, że ta wygrana przyjdzie łatwo, szczególnie po I kwarcie. Tak jednak wcale nie było, bo gospodarze byli bardzo nierówni, choć wygrali pewnie 82:67.

Jamalex Polonia rozpoczęła z rozmachem i po chwili było 11:0. Potem 17:3. To pierwsze 10 minut to koncert Adama Kaczmarzyka, najlepszego zawodnika na parkiecie. Po pierwszej kwarcie notowaliśmy (33:18).

Potem jednak oglądaliśmy momentami inną drużynę gospodarzy. Mecz się wyrównał, a rywal coraz bardziej wierzył, że można w Trapezie o coś powalczyć. Po 20 minutach mieliśmy (44:33).

Po przerwie dalej nie było widać różnicy pomiędzy rywalami, która jest w tabeli. Ambitna Astoria odrobiła kolejne dwa małe punkty i przed ostatnią ,,ćwiartką” było 62:53 po rzucie Gospodarka.

To nie był koniec pościgu Astorii, która robiła wszystko, by sprawić niespodziankę. Po trafieniu zza łuku Kornijca zrobiło się już tylko (64:61).

To jednak podziałało mobilizująco na podopiecznych trenera Łukasza Grudniewskiego, którzy przypomnieli sobie jak grać skutecznie. Zdobyli 11 punktów z rzędu i było po meczu. Ostatecznie ten ,,falujący” mecz zakończył się wynikiem (82:67).

• Cieszę się, że rozegrałem dobre spotkanie. Niestety jako zespół zagraliśmy bardzo nierówno. Powinniśmy tak naprawdę zakończyć to w II kwarcie i byłoby po meczu, a tak swoją grą sprawiliśmy, że rywal się nakręcał i niemal nas w pewnym momencie dogonił – powiedział Adam Kaczmarzyk, zawodnik Jamalex Polonii.
  • Zgadza się. Nasza gra strasznie dzisiaj falowała. Kibice przywykli do lepszych spotkań w naszym wykonaniu, ale nie zawsze może być tak dobrze. Grunt, że wyszliśmy z tego obronną ręką – powiedział Łukasz Grudniewski, trener gospodarzy.

Jamalex Polonia 1912 Leszno – ENEA Astoria Bydgoszcz 82:67 (33:18, 11:15, 18:20, 20:14)

Punkty dla Jamalex Polonii zdobywali: Kaczmarzyk 29 (6×3), Chanas 19 (3×3), Trubacz 8 (1×3), Wrona 7 (11 zb), Rostalski 7 (12 zb), Kobel 6, Sirijatowicz 4, Milczyński 2, Sanny 0, Kurkowiak 0.

Najwięcej dla ENEA Astorii: Gospodarek 16, Szyttenholm 11, Grod 9, Frąckiewicz 9, Śpica 8. (andre/fot.andre).