Na inaugurację wygrane Polonii i Obry

45

W sobotę rozgrywki nowego sezonu zainaugurowali piłkarze IV ligi. Od zwycięstw sezon rozpoczęły zespoły z Leszna oraz Kościana. Punkt wywalczył beniaminek z Piasków. Przegrani z boiska schodzili piłkarze Rawii oraz PKS Racot.

Mecze sparingowe w wykonaniu Polonii 1912 Leszno mocno niepokoiły. Zespół trenera Jędrzeja Kędziory przegrał trzy ostatnie sprawdziany, ale na ligę się zmobilizował i pokonał faworyzowaną Ostrovię Ostrów Wielkopolski 3:2. Ostrowianie gonili wynik i po bramce w 89 minucie Kempińskiego uwierzyli jeszcze w doprowadzenie do remisu. Tak jednak się nie stało.

Udanie nowy sezon zainaugurowała także Obra 1912 Kościan, choć w tym meczu, w którym rywalem był Biały Orzeł Koźmin Wielopolski kibice obejrzeli tylko jedną bramkę, na szczęście dla naszego zespołu.

Już do przerwy szansę na punkty straciła drużyna PKS Racot, która przegrywała 4:0. Pogoń Nowe Skalmierzyce spuściła potem z tonu, a Racocianie zdołali pod koniec meczu zdobyć honorowe trafienie.

W Piaskach po kilku latach przerwy powróciła IV liga. Na boisko Korony zawitał były III-ligowiec, odradzający się Tur Turek. Korona prowadziła, ale rywal doprowadził do remisu.

Punktów we Wrześni nie zdobyła Rawia Rawicz. Jedną z dwóch bramek dla Victorii zdobył pozyskany z Obry – Piotr Sarbinowski.