Jamalex Polonia pewnie ograła R8 Basket Politechnikę (GALERIA)

66

Na kogo, jak na kogo, ale na koszykarzy Jamalex Polonii 1912 Leszno można polegać. W sobotnim meczu w Trapezie, określonym jako hit I ligi pokonali R8 Basket AZS Politechnikę Kraków 79:68.

Łatwo oczywiście nie było, bo rywal pretenduje do gry w ekstraklasie. Ma w swoich szeregach klasowych graczy, w tym Michaela Hicksa.

Trener Łukasz Grudniewski zapowiadał przed meczem, że ma sposób na Amerykanina. Tak jak powiedział tak było. Leszczynianie mocno ograniczali poczynania najskuteczniejszego gracza zaplecza ekstraklasy. Hicks nie miał łatwego zadania, będąc mocno naciskany niekiedy nawet przez dwóch rywali.

Mecz był wyrównany, ale jednak przez większą część spotkania z przewagą gospodarzy. Leszczynianie prowadzenie tracili na chwilę, tak jak na koniec I kwarty, którą wygrał zespół spod Wawelu (20:21).

W II kwarcie Jamalex Polonia odzyskała szybko prowadzenie i cały czas prowadziła kilkoma punktami, by do przerwy mieć 4 punkty przewagi (40:36), co zwiastowało nam także emocje po przerwie.

Po przerwie świetnie rozpoczęli koszykarze z Leszna, którzy zanotowali ,,run” 6:0 i powiększyli przewagę do 10 ,,oczek” (46:36).

W pewnym momencie wydawało się, że jest po meczu, bo miejscowi podkręcili tempo i mieli już nawet 16-punktową przewagę. R8 Basket jeszcze raz zerwał się i w krótkim czasie zbliżył się na 4 punkty (64:60).

Równie jednak szybko wynik poszedł w drugą stronę. Swoje pięć minut miał bowiem Nikodem Sirijatowicz i przewaga znów zaczęła rosnąć, a wygrana 79:68 w ostatnich fragmentach spotkania była już niezagrożona.

• Super zagrała cała drużyna. Nawet, ci którzy dziś wcale nie wyszli na parkiet żyli tym meczem. Świetnie się gra przy takiej publiczności. Cieszę się też z tego, że zespół i trener na mnie stawiają i mogę się odwdzięczyć dobrą grą – powiedział Kamil Chanas, który dzisiaj przyćmił Michaela Hicksa.
  • Byliśmy dzisiaj kolektywem. Mamy zespołowość i mamy charakter co myślę dzisiaj pokazaliśmy. Zawodnicy zrealizowali założenia taktyczne. Słowa szacunku dla chłopaków, bo zrealizowali to w 100 procentach. 68 punktów straconych z R8 Basket, to świetny wynik – powiedział Łukasz Grudniewski, trener Jamalex Polonii 1912 Leszno.

Jamalex Polonia 1912 Leszno – R8 Basket AZS Politechnika Kraków 79:68 (20:21, 20:15, 19:12, 20:20)

Punkty dla Jamalex Polonii zdobywali: Chanas 27, Sirijatowicz 14, Trubacz 11, Kobel 7, Wrona 5, Sanny 5, Milczyński 4, Kaczmarzyk 4, Rostalski 2. (andre/fot.andre).