Jamalex Polonia wyrywa wygraną Prudnikowi

31

Koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno zajęli 3 miejsce w turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Leszna, pokonując Meritumkredyt Pogoń Prudnik 75:74.

Już sam wynik pokazuje jak wyrównany to był mecz. Po 10 minutach lepsi o punkt byli goście z Opolszczyzny, ale w II kwarcie gospodarzom udało się odskoczyć i prowadzić do przerwy różnicą 6 punktów (35:29).

Na początku II połowy leszczynianie powiększyli przewagę do 8 punktów, ale potem dobry okres w grze mieli przeciwnicy. Odrobili straty i po 30 minutach to oni mieli jeden punkt więcej (54:55).

W decydującej kwarcie mieliśmy znów powtórkę z drugiej ,,ćwiartki”. Jamalex Polonia znów potrafiła wypracować osiem punktów przewagi, ale rzuty zza łuku Pogoni odwróciły wynik. Goście prowadzili 74:73. W ostatniej akcji meczu faulowany był Kaczmarzyk, który wykorzystał oba rzuty wolne i ostatecznie zespół trenera Łukasza Grudniewskiego odniósł ciężko wywalczone zwycięstwo 75:74.

Jamalex Polonia 1912 Leszno – Meritumkredyt Pogoń Prudnik 75:74 (18:19, 17:10, 19:26, 21:19)

Punkty dla Jamalex Polonii zdobywali: Trubacz 12, Chanas 12, Kaczmarzyk 11, Wrona 10, Sanny 9, Rostalski 8, Kobel 7, Milczyński 6, Kurkowiak 0, Krajewski 0.

W finale turnieju Miasto Szkła Krosno pokonało GTK Gliwice 70:61, zdobywając główne trofeum. (andre/fot.archiwum).