Na Jamalex Polonię nie ma mocnych

28

Początek sezonu jest wymarzony, ale ten trzeci mecz na wyjeździe z Pogonią Prudnik był bez wątpienia najtrudniejszy, ale na koniec wygrany pewnie 75:63.

To nie był spacerek dla leszczynian, ale tego należało się spodziewać. Pierwsza część spotkania należała jednak do gości z Leszna. Ci wygrali obie kwarty i do przerwy prowadzili dość spokojnie 42:33.

Potem jednak rywal stopniowo odrabiał straty. III kwarta była w wykonaniu ekipy z Leszna najsłabsza, w efekcie przed ostatnimi 10 punktami przewaga lidera I ligi wynosiła już tylko punkt.

IV kwarta jednak nie pozostawiła złudzeń kto jest lepszy. Wszystko wróciło do normy. Znów wypracowali sobie 10-punktową przewagę i spokojnie dowieźli to zwycięstwo do końca. Ostatecznie wszystko zakończyło się 12-punktową wygraną gości 75:63.

Pogoń Prudnik – Jamalex Polonia 1912 Leszno 63:75 (16:20, 17:22, 20:14, 10:19)

Punkty dla Jamalex Polonii zdobywali: Chanas 16 (2×3), Kobel 12, Rostalski 11 (3×3), Kaczmarzyk 11, Trubacz 7 (2×3), Milczyński 6, Sirijatowicz 5, Sanny 5, Wrona 2, Kurkowiak 0. (andre/fot.archiwum).