Kania wygrała w sparingu z Polonią (galeria)

41

Polonia 1912 Leszno gorsza w sparingu od Kani Gostyń. Na kompleksie boisk sportowych w Zaborowie leszczynianie ulegli gościom 2:3.

Na tym etapie przygotowań do rozgrywek w IV lidze ciężko pisać o formie obu drużyn. Sporo było niedokładności, błędów w obronie, szczególnie Polonii, która w końcówce właśnie po swojej niefrasobliwości pod bramką straciła kolejnego, trzeciego gola. Po raz drugi piłkę do siatki skierował były Polonista – Patryk Gendera, ustalając rezultat na 2:3.

Fajnie by było to przenieść na ligę. Nie śledzę historii spotkań Kani w Lesznie, ale pewnie nie często tu wygrywała. W lidze wiele będziemy musieli nadrabiać ambicją, bo nie mamy mocarstwowych planów. Ubył nam z bramki Banaszak, który przeszedł właśnie do Polonii, a wrócił Wichłacz. Dzisiaj zagrał tylko 45 minut, ale już widać, że będzie wartością dodaną zespołu – ocenia Piotr Łuczak, trener Kani.

Nie lubię przegrywać, a dziś tak się stało. Zbyt dużo było błędów z naszej strony w defensywie. Musimy popracować mocno nad tym. Były też okresy fajnej gry. W I połowie powinniśmy strzelić cztery bramki. Trafiliśmy tylko raz. Skuteczności nam dzisiaj brakowało – powiedział Jędrzej Kędziora, trener Polonii.

Dodajmy, że oprócz wspomnianego Banaszaka, który będzie tworzył z Krzyżostaniakiem podstawowy duet bramkarzy do Polonii przechodzi też Marcin Masełkowski z Rawii Rawicz. Jest też kilku młodych utalentowanych graczy z zewnątrz, jak choćby Siecla czy Witkowski.

Polonia 1912 Leszno – Kania Gostyń 2:3 (1:1)

Bramki dla Polonii: Gryziecki, Siecla, dla Kani: Fechner oraz Gendera – 2

Kolejny, trzeci sparing Polonia rozegra już w najbliższą sobotę w Zaborowie o 11.00 z Syreną Zbąszynek. (andre/fot.andre).