Kapitalna pogoń Real Astromal Leszno

71

Szczypiorniści Real Astromal Leszno nie zwalniają tempa w rundzie rewanżowej. W sobotę po kapitalnej pogoni i świetnej postawie po przerwie w obronie pokonali trzecią w tabeli Polski Cukier Pomezanię Malbork (24:20).

Spotkanie rozpoczęło się od trafienia Przekwasa. Goście doprowadzili do wyrównania, a potem odskoczyli na 2 bramki (3:5). Końcówkę I połowy też lepiej rozegrali goście i to oni schodzili na przerwę z przewagą trzech trafień (11:14).

Na początku II połowy strata miejscowych wzrosła nawet do 4 bramek (11:15). Real Astromal nie zniechęcił się. Znów straty swoimi rzutami niwelował Giernas. Wkrótce był remis (20:20). Bramka zespołu gospodarzy była dla Pomezanii w najważniejszych momentach meczu jak zaczarowana.

Nikt nie potrafił jej sforsować, a leszczynianie punktowali przeciwnika niczym wytrawny bokser. Skuteczne ostatnie minuty zakończyli bramkami Giernas i Nowak i po pełnym emocji meczu nasza drużyna wygrała z czołowym I-ligowcem (24:20).

Był to trzeci mecz w rundzie rewanżowej i trzecia wygrana zespołu z Leszna, który odrabia straty poniesione w I rundzie.

Real Astromal Leszno – Pomezania Polski Cukier Malbork 24:20 (11:14)

Bramki dla Real Astromal zdobywali: Giernas 7, Przekwas 5, M.Wierucki 4, J.Wierucki 3, Krystkowiak 2, Leder 1, Nowak 1, Pochopień 1. (andre/fot.archiwum).