Katastrofa BC Obry Kościan po przerwie

220

Koszykarze BC Obra Kościan rozegrali w środę zaległe spotkanie o mistrzostwo II ligi, grupa A. Niestety nasz zespół musiał przełknąć gorzką pigułkę, bo przegrał po raz drugi w sezonie z Decką Pelplin.

To był mecz, w którym Obra pokazała dwa zupełnie różne oblicza. Lepsza do przerwy, kiedy mieli już nawet 15 punktów przewagi, prowadząc po 20 minutach (42:34).

Po przerwie nastąpiła katastrofa podopiecznych trenera Witolda Ratajczaka. Obra pudłowała na zawołanie, a 15 punktów w drugich 20 minutach jest po prostu trudne do wytłumaczenia.

Decka Pelplin wykorzystała niemoc gospodarzy i zasłużenie wywiozła z Kościana dwa duże punkty, triumfując (57:65).

BC Obra Kościan – Decka Pelplin 57:65 (23:15, 19:19, 8:20, 7:11)

Punkty dla BC Obra zdobywali: Kabat 19 (10 zb), Ciążkowski 14, Kiszka 12, Wizerkaniuk 6, Stróżyński 4, Szymkowiak 2, Kopciński 0, Rau 0, Smoczyk 0, Kaczmarek 0, Sobiech 0. (andre/fot.archiwum).