Jędrzej Kędziora trenerem Polonii (galeria)

115

Jędrzej Kędziora został nowym trenerem pierwszej drużyny Polonii 1912 Leszno. Nazwisko nowego szkoleniowca piłkarzy IV-ligowej drużyny ogłoszono na konferencji prasowej.

Kędziora ma bogatą przeszłość piłkarską. Największe sukcesy odnosił z Zagłębiem Lubin. Będąc trenerem bramkarzy tego klubu zdobył tytuł mistrza Polski. Jako samodzielny trener ostatnio prowadził Kanię Gostyń. Miał też mały epizod w Lesznie w 2012 roku, kiedy zastąpił chwilowo przy niedyspozycji zdrowotnej ówczesnego szkoleniowca Polonii – Jerzego Radojewskiego.

Robimy dzisiaj pierwszy krok ku III lidze. Mamy trenera, który ma osiągnięcia w swojej karierze – mówił na wstępie Piotr Organista, prezes Polonii.

Dziękuję za zaufanie jakim obdarzył mnie nowy zarząd Polonii. Nie jestem wielkim mówcą. Wolę przebywać na boisku. W Lesznie jest cel i bardzo mnie to cieszy. Fajnie, że nie chodzi tylko o IV ligę, ale o awans. Zrobię wszystko, by pomóc ten cel osiągnąć jak najszybciej. Oczywiście nie będzie o to łatwo, bo jesteśmy na początku tej drogi – powiedział Jędrzej Kędziora, nowy trener Polonii.

Dodajmy, że były już trener pierwszego zespołu – Waldemar Jędrusiak pozostaje w Polonii. Będzie szkolił młodzież.

Zależało nam, by wykorzystać jego doświadczenie. W nowym sezonie prowadził będzie zespół juniora młodszego. Co warto podkreślić jest to trener z licencją UEFA A. Bardzo ważne dla nas było, by cały sztab szkoleniowy w Lesznie pozostał. Chciałbym też nadmienić, że zaczynamy pracę ze szkółką bramkarską. Pierwszy trener będzie miał nad tym nadzór. W sierpniu ruszamy też z naborem do żeńskiego zespołu piłki nożnej. Zobaczymy w jakiej kategorii wiekowej on powstanie. Dużo się dzieje jak widać w naszym klubie. Jest to bardzo ciekawy okres dla Polonii – przyznał Przemysław Kowalski, rzecznik prasowy Polonii.

Tuż po konferencji, o 18.30 trener Kędziora przeprowadził pierwszy trening z nowym zespołem. Obecna była na nim niemal cała kadra, która reprezentowała do tej pory klub. Były też nowe twarze, którym klub będzie się przyglądał. Wśród nich był między innymi Marcin Masełkowski z Rawii Rawag Rawicz. Widzieliśmy też między innymi piłkarzy z Krobi a także Warty Poznań. Trenował też były Polonista – Tomasz Wiśniewski (ostatni Rawia). Póki co jednak klub oficjalnie nie podaje nazwisk, które chciałby pozyskać. Niebawem usiądzie dopiero do rozmów. Na kolejnych treningach mają się pojawić następne nowe nazwiska pretendentów do gry w Polonii. (andre/fot.andre).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

*