Klima schłodziła marzenia leszczyńskich siatkarzy (galeria)

151

Marzenia UKS 9 Leszno o II lidze trzeba odłożyć przynajmniej o rok. W decydującym, trzecim spotkaniu finałowego barażowego turnieju w Lesznie gospodarze ulegli zespołowi Klima Błażowa 1:3.

Goście rozpoczęli to spotkanie zdecydowanie lepiej. Już na początku rywal z Podkarpacia wypracował przewagę i w secie bez historii wygrał 11:25.

W II partii role się odwróciły. Lepiej spisywali się siatkarze z Leszna, którzy poprawili przyjęcie. Potrafili wykorzystywać też błędy rywala i mieliśmy 1:1.

Trzecia partia była wyrównana do samego końca, ale te najważniejsze piłki padły łupem bardziej doświadczonej drużyny z Błażowej.

W czwartym secie mieliśmy przez chwilę moment niezłej, skutecznej postawy UKS 9 Leszno, która odskoczyła na 3-4 punkty. Niestety ta przewaga szybko została roztrwoniona i szybko pojawił się remis. Potem stopniowo punkt po punkcie uciekał rywal. Przy stanie 22:18 leszczynianie znaleźli się już w bardzo złym położeniu. Mimo ambitnej postawy nie byli w stanie odrobić strat. Klima dokończyła dzieła i wygrała całe spotkanie 3:1, awansując do II ligi.

Nie mam pretensji do chłopaków. Zrobili tyle ile mogli. Klima pokazała, że była najlepszą drużyną turnieju. My nie mamy się czego wstydzić. Owszem, chcieliśmy awansować, ale dzisiaj zagraliśmy też słabiej, a przeciwnik pokazał się z dobrej strony. Sezon uważamy i tak za mega udany. Przy okazji dziękuję kibicom za głośny doping. Na nich zawsze można liczyć – powiedział Jarosław Borowski, trener UKS 9 Leszno.

UKS 9 Leszno – Klima Błażowa 1:3 (11:25, 25:20, 23:25, 20:25)

Dodajmy, że drużyna gospodarzy zajęła w finałowym turnieju barażowym drugie miejsce z dwoma wygranymi meczami. (andre/fot.andre).