Kolejna porażka koszykarek

16

Porażka goni porażkę. Znów swój mecz w I lidze przegrały koszykarki X-Demon Tęczy Leszno, które uległy w Głuchołazach miejscowemu Chrobremu 79:53.

O wysokiej porażce leszczynianek zadecydowała I kwarta. Miejscowe rozpoczęły z animuszem, chcąc szybko rozstrzygnąć losy tego spotkania. Taka taktyka zdała egzamin. Młody zespół z Leszna był tłem da rywalek w pierwszych 10 minutach, które przegrał 28:8.

Potem mecz miał zdecydowanie bardziej wyrównany charakter. Gospodynie spokojnie jednak utrzymywały wysoką przewagę i w meczu bez jakiejkolwiek historii pokonały ekipę z Wielkopolski 79:53.

Chrobry Basket Głuchołazy – X-Demon Tęcza Leszno 79:53 (28:8, 14:12, 17:17, 20:16)

Punkty dla X-Demon Tęczy zdobywały: Wojdalska 18, Hołtyn 8, Woźniak 8, Brambor 6, Raczyńska 3, Franckowiak 2 Lubińska 2, Łakoma 2, Gadkowska 2, Lewińska 2, Dąbrowska 0. (andre/fot.archiwum).