Konopa i Strzelczak z triumfem w Gostyniu

48

Puchar Burmistrza Gostynia i jednocześnie II Turniej z cyklu Grand Prix Polski za nami. Impreza zakończyła się triumfem Kingi Konopy z Polonii 1912 Leszno oraz Dawida Strzelczaka z Alfy Vector Tarnowo Podgórne.

Wśród pań imprezę zdominowała wspomniana Konopa, która okazała się najlepsza zarówno w eliminacjach (579), jak i w finale, który stał na słabszym poziomie (549). Suma 1128 punktów dała jej zdecydowane zwycięstwo.

Kolejne miejsca też zajmowały leszczynianki, z tym, że druga była eks-polonistka, aktualnie startująca pod egidą OZK Wielkopolski – Leszno: Joanna Neczyńska, która uzyskała wynik 1096 kręgli. Trzecie miejsce zajęła Joanna Lajtke -1082, czwarta Anna Chwastyniak – 1064, a piąta Monika Leciejewska – 1063.

W gronie mężczyzn najlepiej spisał się Dawid Strzelczak z Alfy Vector Tarnowo Podgórne – 1206 (599+607). Tuż za nim uplasował się Michał Szulc z Polonii 1912 Leszno – 1192 (593+599). Trzecią lokatę zajął Arkadiusz Stachecki reprezentujący OKSiT Gmina Puck -1177. To ten zawodnik uzyskał najwyższy wynik całego turnieju, bowiem w finale strącił 611 kręgli.

Tuż za podium znalazła się dwójka Gostynian. Jakub Osiewicz uzyskał 1176, a Karol Sellmann – 1173 punkty. W czołówce, na szóstym miejscu był jeszcze Piotr Kieliba z Polonii – 1171. (andre/fot.archiwum).