Kosmiczna Jamalex Polonia rozbiła Tychy

54

,,Kosmiczne” spotkanie na totalne wyniszczenie rywala rozegrali w Tychach koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno, którzy ograli śląski team 108:85.

Obie drużyny rozpoczęły świetnie w ataku, grając na bardzo dobrej, wręcz świetnej skuteczności. Niemal cały czas w I kwarcie prowadził GKS, ale w samej końcówce stracił prowadzenie po trafieniu Milczyńskiego. Potem poprawił ,,trójką” Kaczmarzyk i po 10 minutach było (27:30).

Goście byli kapitalnie dysponowani rzutowo. W II kwarcie rozpoczęli od czterech rzutów zza łuku i trzy znalazły drogę do kosza (Sanny, dwukrotnie Trubacz). Goście zaczęli odjeżdżać. W 16 minucie było już (36:46). W tej kwarcie leszczynianie poprawili jeszcze wynik z I kwarty, rzucając 33 punkty i prowadząc do przerwy (46:63).

Po przerwie zespół trenera Łukasza Grudniewskiego trzymał dystans. Trzecia ćwiartka była remisowa, a w ostatniej goście z Leszna przekroczyli ,,setkę” i po kapitalnym spotkaniu rozbili jednego z faworytów rozgrywek na jego parkiecie (85:108).

GKS Tychy – Jamalex Polonia 1912 Leszno 85:108 (27:30, 19:33, 20:20, 19:25)

Punkty dla Jamalex Polonii zdobywali: Chanas 30 (2×3), Sirijatowicz 15 (3×3), Trubacz 15 (3×3), Kaczmarzyk 14 (2×3), Kobel 9, Rostalski 8, Wrona7, Sanny 6 (2×3), Milczyński 4.

Najwięcej dla GKS: Kowalewski 21, Małgorzaciak 18, Kulon 14, Hałas 11.

Dodajmy, że Jamalex Polonia zagrała na 61-procentowej skuteczności rzutów z gry (28/42) za 2 punkty oraz 12/23 za 3 punkty. (andre/fot.archiwum).