Koszykarze Obry lepsi od rezerw Trefla

11

Koszykarze BC Obry Kościan wywalczyli dwa cenne punkty w wyjazdowym spotkaniu II ligi z Treflem II Sopot. Drużyna trenera Witolda Ratajczaka pokonała rywala 70:48.

Młody zespół z Sopotu prowadził tylko przez chwilę na początku meczu, ale dość długo trzymał się dzielnie z wynikiem. Do przerwy tracił tylko 5 punktów (21:26).

Po przerwie jeszcze przez chwilę było niebezpiecznie dla gości (30:33) i (33:36). Przed ostatnimi 10 minutami Obrze udało się odskoczyć na 9 punktów (41:50) i sukces był na wyciągnięcie ręki.

Obra pieczęć na wygranej postawiła na początku IV kwarty, kiedy zza łuku trafili Ciążkowski i Kabat a ,,dwójkę” dołożył Kaczmarek. Nasz zespół uciekł na (41:58) i pewnie dowiózł zwycięstwo do końcowej syreny, triumfując w Sopocie (48:70).

Trefl II Sopot – BC Obra Kościan 48:70 (12:18, 9:8, 20:24, 7:20)

Punkty dla BC Obra zdobywali: Ciążkowski 19 (3×3), Kabat 12 (12 zb), Stankowski 11, Sroczyński 10 (2×3), Majchrzak 6 (2×3), Konieczny 6 (1×3), Kaczmarek 4, Rybakowski 2, Kiszka 0, M.Rau 0. (andre/fot.archiwum).