Kutno znalazło sposób na Jamalex Polonię

16

Kutno niestety nie zdobyte. Polfarmex okazał się lepszy w meczu kolejki I ligi koszykarzy i pokonał Jamalex Polonię 1912 Leszno 73:69.

Spotkanie było od początku do końca wyrównane. Wiele działo się w obronie. Tak jak pisaliśmy w zapowiedzi meczu spotkały się bowiem dwie najlepiej broniące ekipy w I lidze.

Po I kwarcie o dwa punkty lepsi byli goście z Leszna. To nikłe prowadzenie utrzymało się do przerwy, po remisowej drugiej ,,ćwiartce”. Po 20 minutach na tablicy wyników mieliśmy (28:30).

Gospodarze zdominowali III kwartę. W końcówce tej części spotkania zza łuku trafili Tradecki i Wojdyła i Polfarmex przed ostatnimi 10 minutami był w dość dobrej sytuacji, mając 8 punktów przewagi (53:45).

Jamalex Polonia się nie poddała i w połowie IV kwarty po rzucie Kaczmarzyka odzyskała prowadzenie (58:59). Na nieco ponad 2 minuty przed końcem po jednym celnym wolnym Trubacza goście z Leszna dalej mieli punkt więcej (62:63).

Końcowe sekundy ciągnęły się w nieskończoność. Były taktyczne faule, ale lepiej ten egzamin z wytrzymałości psychicznej zdali miejscowi. Podopieczni trenera Jarosława Krysiewicza, pomimo że końcowe fragmenty spotkania grali już bez mających po 5 przewinień: Zębskiego, Marka i Szweda pokonali leszczynian 73:69.

Przyczyny drugiej porażki, po tak wyrównanym spotkaniu można szukać w przegranej ,,desce” (50:36), ale także przeciętnej skuteczności z linii rzutów wolnych (14/26).

Polfarmex Kutno – Jamalex Polonia 1912 Leszno 73:69 (12:14, 16:16, 25:15, 20:24)

Punkty dla Jamalex Polonii zdobywali: Chanas 18 (3×3), Sirijatowicz 15 (2×3), Wrona 10, Kobel 8 (1×3), Milczyński 6, Kaczmarzyk 5 (1×3), Rostalski 4, Trubacz 3, Sanny 0.

Najwięcej dla Polfarmex Kutno: Zębski 16, Marek 15, Wojdyła 9, Adamczewski 9. (andre/fot.archiwum).