Legia zbyt mocna dla beniaminka z Leszna (galeria)

90

Nie udał się koszykarzom Jamalex Polonii 1912 Leszno rewanż za porażkę w Warszawie z Legią. W rundzie rewanżowej, w meczu rozegranym w Trapezie znów zdecydowanie górą był stołeczny klub.

Jamalex Polonia rozpoczęła to spotkanie bardzo obiecująco. Od ,,trójki” rozpoczął Sanny. Potem było nawet 7:2 po akcji (2+1) tego samego zawodnika. Później prowadzenie przechodziło raz w jedną, raz w drugą stronę, ale celnym rzutem wolnym wynik pierwszych 10 minut na (18:17) dla gospodarzy ustalił Kiwilsza.

Niestety od połowy drugiej ,,ćwiartki” spotkania zaczęła się zarysowywać przewaga Legii, która zaczynała budować przewagę. Do przerwy prowadziła już w Trapezie (36:44).

Kibice w Lesznie wierzyli jednak cały czas w odwrócenie losów spotkania. Niestety gospodarze chyba zbyt bardzo chcieli. Popełniali błędy, a skuteczność rzutowa też pozostawiała sporo do życzenia. W zasadzie już przed ostatnią kwartą szanse na to, że punkty pozostaną w Lesznie były bliskie zeru, bowiem na tablicy wyników widniał rezultat (54:70).

Cudu w ostatnich 10 minutach nie było. Legia nie pozwoliła gospodarzom już na nic i wygrała ten mecz bardzo zasłużenie (70:90).

Jamalex Polonia 1912 Leszno – Legia Warszawa 70:90 (18:17, 18:27, 18:26, 16:20)

Punkty dla Jamalex Polonii zdobywali: Koelner 14 (2×3), Sanny 14 (1×3), Milczyński 12 (8 zb), Trubacz 8 (2×3), Kiwilsza 7 (9 zb), Stępień 6, Kulon 4, Malona 4, Rostalski 1. (andre/fot.andre).