Lindgren najlepszy. Janowski tuż za nim

67

Komplet publiczności, Sporo emocji, choć tylko jeden Polak w finale. Maciej Janowski stanął na drugim miejscu podium Grand Prix Polski na żużlu na Stadionie Narodowym w Warszawie. Najlepszy okazał się Fredrik Lindgren.

W zapowiedzi tejże imprezy wskazaliśmy jako czarnego konia zawodów właśnie Szweda. Nasze proroctwo się sprawdziło. To Szwed kolejny raz w tym sezonie zadziwił żużlowy świat i wygrał finałowy bieg, pokonując w nim Janowskiego, Doyle’a oraz Vaculika.

Polaków w półfinałach mieliśmy trzech, ale zarówno Dudek, jak i po chwili Zmarzlik odpadli z rywalizacji. Jeszcze wcześniej, bo po 20 biegach serii zasadniczej z imprezą pożegnali się bracia Pawliccy. Piotr miał do końca szansę na awans, ale w 20 biegu dwa punkty przywiózł Vaculik i jasne się stało, że ,,Pitera” zabraknie w półfinałach, które pogrzebał tak naprawdę chyba już w dwóch pierwszych biegach, gdy zdobył 1 punkt. Potem na domiar złego w IV serii został wykluczony po upadku tuż po starcie.

Kibice z Leszna zamarli też w ostatniej serii wyścigów turnieju zasadniczego, gdy groźnie upadł Emil Sajfutdinow. Rosjanin ,,zabrał” się z motocyklem prosto w bandę. Na szczęście żużlowiec wyszedł z tego nieprzyjemnie wyglądającego upadku bez większego szwanku.

Wyniki Grand Prix Polski – Warszawa

1. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 16 (3,2,3,1,1,3,3) – 1. miejsce w finale
2. Maciej Janowski (Polska) – 16 (3,3,0,3,3,2,2) – 2. miejsce w finale
3. Jason Doyle (Australia) – 15 (3,3,2,2,1,3,1) – 3. miejsce w finale
4. Martin Vaculik (Słowacja) – 10 (1,2,3,u,2,2,0) – 4. miejsce w finale
5. Tai Woffinden (Wielka Brytania) – 13 (2,3,1,3,3,1)
6. Bartosz Zmarzlik (Polska) – 12 (3,2,2,3,2,0)
7. Patryk Dudek (Polska) – 9 (2,3,3,u,1,0)
8. Niels Kristian Iversen (Dania) – 9 (0,2,1,2,3,1)
9. Piotr Pawlicki (Polska) – 7 (0,1,3,w,3)
10. Chris Holder (Australia) – 6 (0,0,1,3,2)
11. Emil Sajfutdinow (Rosja) – 6 (2,0,2,2,w)
12. Antonio Lindbaeck (Szwecja) – 6 (1,1,2,2,0)
13. Nicki Pedersen (Dania) – 5 (2,1,1,1,0)
14. Greg Hancock (USA) – 4 (1,w,0,1,2)
15. Przemysław Pawlicki (Polska) – 3 (1,0,0,1,1)
16. Matej Zagar (Słowenia) – 1 (0,1,w,0,0)

W klasyfikacji generalnej Grand Prix prowadzi Lindgren z dorobkiem 32 punktów, przed Jasonem Doylem – 27 i Martinem Vaculikiem – 26. Kolejne dwa miejsca należą do Polaków. Janowski z Dudkiem mają po 22 ,,oczka”. Tuż za nimi są: Woffinden – 21 oraz Zmarzlik w asyście Iversena i Sajfutdinowa po 18 punktów. Piotr Pawlicki póki co jest jedenasty, mając na koncie 14 punktów. (andre/fot.archiwum).