Lis sprawił miłą niespodziankę

16

W Bydgoszczy rozegrano zaległy turniej eliminacyjny Srebrnego Kasku na żużlu. Miłą niespodziankę sprawił Wiktor Lis z FOGO Unii Leszno, który zajął trzecie miejsce.

Lis był rewelacją turnieju. Zgromadził 13 puntów (3,3,1,3,3), pokonując w jednym z biegów między innymi triumfatora zawodów Rafała Karczmarza ze Cash Broker Stal Gorzów, który wywalczył 14 punktów. Porażka z Lisem była jego jedyną przegraną w zawodach.

Na drugim miejscu w eliminacji finiszował Kacper Woryna z ROW Rybnik, gromadząc również 14 punktów. Przepustkę do finału Srebrnego Kasku wywalczyli ponadto: Dominik Kossakowski – 10 punktów oraz Alex Zgardziński z dorobkiem 9 punktów. Ten ostatni wygrał bieg dodatkowy z Igorem Kopeć-Sobczyńskim i Przemysławem Liszką.

Nie powiodło się drugiemu młodemu Bykowi – Szymonowi Szlauderbachowi, który z dorobkiem 2 punktów (0,1,1,w,0) zajął odległe 15 miejsce. (andre/fot.archiwum).