Mają piąte miejsce

21

Szczypiorniści Real Astromal Leszno nie zawiedli w ostatnim spotkaniu sezonu, pieczętując swoje dobre piąte miejsce w rozgrywkach I ligi. Nasz zespół pokonał w Sierpcu – Mazura 23:22.

Wynik wskazuje na bardzo wyrównaną walkę, ale tak naprawdę przez większą część meczu spokojnie prowadzili goście z Leszna, którzy pojechali na to spotkanie w mocno okrojonym składzie. Łącznie z dwójką bramkarzy na to spotkanie pojechało 11 zawodników.

Po 30 minutach wszystko wskazywało na łatwe zwycięstwo gości, bo było już (12:7). Po przerwie przyszło rozprężenie. Goście zbyt szybko zaczęli kończyć akcje, a pośpiech nie był dobrym doradcą.

Mazur odrabiał straty i w końcu dogonił gości z Leszna. Na tablicy wyników pojawił się remis. Końcowe fragmenty meczu znów należały do bardziej doświadczonej ekipy z Wielkopolski, która wygrała ostatecznie 23:22, pieczętując piąte miejsce w tabeli w sezonie 2016/2017.

Mazur Sierpc – Real Astromal Leszno 22:23 (7:12)

Bramki dla Real Astromal zdobywali: Pochopień 6, Przekwas 6, Giernas 3, Meissner 3, M.Wierucki 2, Krystkowiak 2, Leder 1. (andre/fot.archiwum).