Medale juniorek młodszych Polonii 1912 Leszno

56

Kilka medali wywalczyły zawodniczki Polonii 1912 Leszno podczas rozegranych w Tomaszowie Mazowieckim kręglarskich mistrzostw Polski juniorów młodszych.

W konkurencji indywidualnej juniorek młodszych po srebro sięgnęła Nicoletta Dudziak (na zdjęciu) z wynikiem 1059 kręgli. Lepsza okazała się jedynie Katarzyna Mroczkiewicz z KK Dziewiątka Amica Wronki (1072).

Dobre miejsca zajmowały inne zawodniczki Polonii: Anna Łochowicz była piąta, a miejsce niżej uplasowała się Angelika Ciszewska.

Indywidualnie wśród juniorów młodszych najwyżej sklasyfikowanym Polonistom był Alan Rybiński, który zajął 11 miejsce. Jędrzej Nowak ze Startu Gostyń był 17-ty.

W konkurencji par juniorek młodszych najlepsze okazały się zawodniczki Polonii: wspomniane już Dudziak i Łochowicz z wynikiem 1045 kręgli.

W parach juniorów młodszych na szóstym miejscu uplasowali się: Viktor Gruszczyński i Alan Rybiński z Polonii – 1017 kręgli. 10 lokatę zajęła para Startu Gostyń: Patryk Łukaszewski i Jędrzej Nowak (965).

W rywalizacji tandemów mieszanych siódme, najlepsze miejsce z naszych reprezentantów zajęli: Angelika Ciszewska oraz Alan Rybiński.

W rywalizacji drużynowej Polonistki sięgnęły po brąz, grając w składzie: Nicoletta Dudziak, Anna Łochowicz, Angelika Ciszewska oraz Marcelina Stróżyńska. W konkurencji juniorów młodszych piąte miejsce zajął Start Gostyń (Patryk Łukaszewski, Jędrzej Nowak, Szymon Banaszak, wzmocnieni Alanem Rybińskim z Polonii).

Medalowe żniwo Polonii uzupełnił brązowy krążek Anny Łochowicz w sprincie. (andre/fot.archiwum).