Karkonosze znów górą. X-Demon Tęcza przegrywa (galeria)

46

Na pewno bardzo chciały, ale znów zeszły z parkietu pokonane. W bardzo ważnym spotkaniu o I-ligowe punkty koszykarki X-Demon Tęczy Leszno uległy Karkonoszom Jelenia Góra 53:60.

Karkonosze bardzo szybko chciały sobie ustawić ten mecz. Rozpoczęły mocno i już w 6 minucie po ,,trójce” Mach było (6:18).

Leszczynianki jednak szybko wróciły do gry. Odpowiedziały tym samym. Celnie zza łuku trafiały Wojdalska oraz aż trzykrotnie Dąbrowska. Po 10 minutach było (22:23).

Jeszcze w II kwarcie zrobiło się na chwilę (26:26), ale potem Jeleniogórzanki znów zaczęły zyskiwać przewagę i na przerwę schodziły z przewagą 8 punktów (34:42).

Nie można powiedzieć, żeby gospodynie nie walczyły, ale nie mogły jednak dogonić rywalek. Przed ostatnimi 10 minutami wciąż traciły dystans, a było to 11 punktów.

Ostatnie 10 minut nic nie zmieniło. Co prawda miejscowe wygrały tę kwartę (9:5), ale cały mecz zasłużenie wygrały przyjezdne (53:60).

X-Demon Tęcza Leszno – Karkonosze Jelenia Góra 53:60 (22:23, 12:19, 10:13, 9:5)

Punkty dla X-Demon Tęczy zdobywały: Dąbrowska 17 (5×3), Hołtyn 11, Krajewska 8, Wojdalska 5 (1×3), Lewińska 4, Gadkowska 3, Brambor 2, Łakoma 2, Woźniak 1. (andre/fot.andre)