Niesamowity powrót Obry. Jarota pokonany!

37

Niesamowite spotkanie w półfinale Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolski rozegrała Obra 1912 Kościan. Podopieczni trenera Krzysztofa Knychały pokonali po dogrywce III-ligowego Jarotę Jarocin 4:3.

Przypomnijmy, że pomimo, że Obra przegrała na boisku z Rawią w finale na szczeblu OZPN Leszno, to właśnie ona reprezentowała nasz okręg na szczeblu WZPN, bo w Rawii zagrał wówczas nieuprawniony zawodnik i rezultat został zweryfikowany.

W półfinale w Kościanie działo się bardzo wiele. Rozpoczęło się dla Obry bardzo źle, bo gospodarze szybko przegrywali 0:3. Do przerwy Obra zdobyła jednak bramkę po strzale Łukaszyka. W 51 minucie zespół z Kościana złapał kontakt po trafieniu Marcinkowskiego. Ambitna postawa Obry została nagrodzona w doliczonym czasie gry, kiedy rut karny po faulu na zawodniku gospodarzy wykorzystał Adamski, doprowadzając do remisu (3:3).

Grano więc dogrywkę. Padła w niej jedna bramka i znów bohaterem miejscowych był Adamski. Zrobił to dokładnie tak jak w normalnym czasie gry, strzelając zwycięską bramkę w ostatniej 120 minucie meczu! Obra w finale na szczeblu WZPN Poznań! 21 czerwca nasz zespół zagra w Poznaniu z Polonią Środa Wielkopolska. (andre/fot.archiwum).