Obra i Rawia z punktami

14

Udana koszykarska sobota dla naszych II-ligowych zespołów. BC Obra pokonała Sokoła Międzychód, a Rawia Rawag Rawicz poradziła sobie z WKK Wrocław.

Obra, grająca w grupie A rozpoczęła spotkanie z Sokołem bardzo dobrze, bo już na początku za trzy trafił Ciążkowski, a po chwili poprawił Sroczyński i było (5:0). Obra zdominowała pierwsze 10 minut, wygrywając 20:10.

W II kwarcie Sokół zbliżył się na 35:32, al wynik do przerwy na 37:32 ustanowił po 20 minutach Stankowski.

Obra kapitalnie rozpoczęła drugą część spotkania, bo od zdobycie 13 punktów z rzędu. W tym monecie zrobiło się (50:32). Kościaniacy do końca utrzymali koncentrację i pokonali Sokoła bardzo pewnie 74:56.

BC Obra Kościan – Sokół Międzychów 74:56 (20:10, 17:22, 20:9, 17:15)

Punkty dla BC Obra zdobywali: Ciążkowski 18 (1×3), Stankowski 14 (1×3), Kabat 11 (12 zb), Kaczmarek 10 (1×3), Kiszka 8 (1×3), Rybakowski 4, Konieczny 3, Majchrzak 2, Sroczyński 2, M.Rau 2.

O dwa duże punkty wzbogaciła się w grupie D także Rawia Rawag Rawicz. Mecz był dość dziwny. Gra falowała. I kwartę zdominowała Rawia (23:9). Na początku spotkania było nawet (11:0) po trójce Maciołka. Drugą zdecydowanie wygrało WKK (9:25). To wszystko sprawiło, że do przerwy o dwa punkty lepsi byli rywale (32:34).

Po przerwie znów dla odmiany dominowała drużyna gospodarzy. Szybko wyrównał Krówczyński, a potem rosła przewaga Rawii, która po 30 minutach prowadziła (54:42). Tego prowadzenia nie dała sobie już wydrzeć i triumfowała pewnie w sierakowskiej hali (70:56).

Rawia Rawag Rawicz – WKK Wrocław 70:56 (23:9, 9:25, 22:8, 16:14)

Punkty dla Rawii Rawag zdobywali: Paszek 15 (13 zb), Maciołek 14 (2×3), Krówczyński 11 (1×3), Samuła 8, Staśkowiak 6 (1×3), Jankowiak 6 (2×3), Ilnicki 3, Styła 2, Popiel 2, Kołakowski 2, Rodak 1, Maciejewski 0. (andre/fot.archiwum).