Pierwsza wygrana BC Obry Kościan

23

Koszykarze BC Obra Kościan w swoim trzecim meczu o punkty w II lidze odnotowali pierwsze zwycięstwo. Doświadczenie w spotkaniu z Biofarmem Basket Suchy Las wzięło górę. Obra wygrała zdecydowanie 85:58.

Początek jednak należał do nastolatków spod Poznania. Obra rozpoczęła spięta i przegrywała po 10 minutach (13:20).

Od II kwarty dominować zaczęli gospodarze, a sygnał do ataku dał Ciążkowski. Obra w ekspresowym tempie odrobiła straty i do przerwy miała już sporą przewagę (41:29).

Po przerwie podopieczni trenera Witolda Ratajczaka szybko postawili kropkę nad ,,i” uciekając z wynikiem.

Ostatnie 10 minut nie miało już większego znaczenia. Obra utrzymywała swoją przewagę, a szansę debiutu otrzymali młodzi: Kauzer i Wieczorek.

BC Obra Kościan – Biofarm Basket Suchy Las 85:58 (13:20, 28:9, 25:10, 19:19)

Punkty dla BC Obra zdobywali: Majchrzak 22, Ciążkowski 19, Sroczyński 15, Kaczmarek 11, Stankowski 8, Kiszka 5 , Rybakowski 3, Konieczny 2. (andre/fot.archiwum).