Zaczną od zadaszenia laguny

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie szuka wykonawcy, który opracuje dokumentację projektową zadaszonego miejsca magazynowania osadów, tzw. laguny. To jeden z elementów przygotowań do zapowiedzianej modernizacji i rozbudowy oczyszczalni ścieków w Henrykowie.

W krainie łagodności

Z inicjatywy PiS radni przegłosowali uchwałę w sprawie ul. Szybowników w Lesznie. Chodzi o to, żeby zbudować szerszą drogę – z dwoma pasami ruchu w obie strony. Koncepcja miasta zakłada po jednym pasie w obie strony i trzecim dodatkowym na wjazdy i zjazdy.

Dlaczego nastolatki pocięły się?

Robi pani wielki ambaras! – denerwuje się Iwona Lipowy, dyrektorka Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rydzynie. W piątek, 17 marca br. kierowana przez nią poradnia została powiadomiona przez szkołę w powiecie leszczyńskim o przypadkach samookaleczeń.

Załagodzony konflikt o wigwam?

Od blisko czterech lat na boisku sportowym w Miechcinie (gmina Poniec) znajduje się wigwam. W obiekcie należącym do gminy organizuje się różnego rodzaju imprezy i spotkania towarzyskie. Niestety, mieszkańcy nie mogą z niego korzystać bez ograniczeń z powodu rodziny mieszkającej w jego sąsiedztwie. W skuteczny sposób zniechęca ona do wynajmu obiektu, często wzywając policję.
video

Nie podniesiemy cen

Rozmowa z prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie Rafałem Zalesińskim. Pytamy go m.in., czy ewentualne obfite opady deszczu będą w tym roku problemem, jakie nowe inwestycje czekają nas w 2017 roku i czy zmienią się ceny za wodę i ścieki?

Wypoczywaj taniej. Już wkrótce weekend, zapłacisz połowę ceny

Od 31 marca do 2 kwietnia trwać będzie druga edycji akcji „Polska zobacz więcej. Weekend za pół ceny”. Weźmie w niej udział 447 hoteli, ośrodków sportowych, lokali gastronomicznych, muzeów i atrakcji turystycznych w całym kraju.

Warto przeczytać w Panoramie!

Robi pani wielki ambaras! – denerwuje się Iwona Lipowy, dyrektorka Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rydzynie. W piątek, 17 marca br. kierowana przez nią poradnia została powiadomiona przez szkołę w powiecie leszczyńskim o przypadkach samookaleczeń.

Urząd skarbowy rozliczy nasz PIT

Zmiana ta ma pomóc podatnikom w rozliczeniu się z podatku w urzędzie skarbowym. Dotychczas to podatnik sporządzał zeznanie, a urzędnicy je kontrolowali, teraz może być na odwrót: urząd sporządza, a podatnik tylko sprawdza i akceptuje bądź odrzuca sporządzony dokument

Chcą wybudować pomosty na jeziorach

Gmina Wijewo stara się zmieniać oblicze letniska. Zamierza wybudować w Brennie dwa pomosty zakończone altankami: na jeziorach Breńskim i Białym. Samorząd liczy, że na potrzeby tych inwestycji uda się pozyskać dofinansowanie z programów zewnętrznych.

Oskarżenia wobec urzędników zdominowały konsultacje ws. DK12

Emocje i oskarżenia o obstrukcję miejskich urzędników zdominowały konsultacje społeczne w sprawie przebudowy drogi krajowej nr 12 w granicach miasta.