Burmistrz z absolutorium

Grzegorz Kubik otrzymał absolutorium od rawickiej rady miejskiej. Podczas swojego wystąpienia, Grzegorz Kubik odniósł się do wydarzeń z roku ubiegłego.

Nowoczesna: „nie” dla becikowego i 500 Plus

Nie jesteśmy zwolennikami wspierania rodziców jednorazową kwota w wysokości 1 tys. zł przez miasto. Rozumiemy, że samorząd ma swoje obowiązki i zadania, ale to nie jest dobre rozwiązanie

Przewodnicząca rady sugeruje, że urząd wyróżnia jedną kancelarię notarialną

Hanna Knaflewska-Walkowiak, przewodnicząca rady miasta, złożyła niedawno interpelację w sprawie współpracy Urzędu Miasta i Gminy we Wschowie z kancelariami notarialnymi.

Patalas bez absolutorium

Podczas ostatniej sesji radni głosowali nad udzieleniem absolutorium burmistrz Danucie Patalas. Niestety, podobnie jak w roku ubiegłym, pani burmistrz go nie otrzymała.

Były starosta Krzysztof Piwoński skazany

Proces przed Sądem Rejonowym w Lesznie dotyczył wydania decyzji przez starostę leszczyńskiego Krzysztofa Piwońskiego w ostatnim dniu urzędowania w 2014 r. Doszło do tego tuż przed pierwszą sesją rady powiatu leszczyńskiego, gdy było już wiadomo, że w wyniku przegranych wyborów samorządowych straci swe stanowisko.

O UE i nagonce na założyciela Solidarności

Wszyscy wiedzą, że tak naprawdę chodziło o załatwianie polskich wewnętrznych spraw tam, w Brukseli i o niechęć Jarosława Kaczyńskiego do Donalda Tusk. Ta dziecinada jest tak oczywista dla wszystkich, że trudno tłumaczyć, co się tak naprawdę stało i dlaczego Jacek Saryusz-Wolski zgodził się zrobić z siebie marionetkę i wpisał się w działania Prawa i Sprawiedliwości

Czarzasty: Zapłaciliśmy za Magdalenę Ogórek i 8% próg wyborczy

My za swoje błędy już zapłaciliśmy. Nie współrządzimy od 12 lat, a teraz, nie wchodząc do Sejmu, rachunek został uregulowany do końca. Ale jesteśmy nie do zabicia, bez względu na to, kto weźmie kij i próbuje nas nim okładać

Wicepremier J. Gowin przeciwny łamaniu konstytucji przez PiS

Z wizytą w mieście gościł Jarosław Gowin, minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Szef Polski Razem spotkał się z przedstawicielami leszczyńskiego biznesu, nauki, mieszkańcami i dziennikarzami.

Goryniak w radzie programowej TVP3

Rada Mediów Narodowych powołała rady programowe mediów publicznych. W skład rady programowej Telewizji Poznań wszedł Marek Goryniak, szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Lesznie

Lichocka krytykuje. To zły wybór dla Polski i UE!

Z brukselskim wyborem Donalda Tuska wciąż nie mogą pogodzić się politycy Prawa i Sprawiedliwości. Podczas konferencji prasowej decyzję państw członkowskich krytykowała Joanna Lichocka.