Polonia liderem IV ligi

41

Za nami II seria spotkań piłkarskiej IV ligi i mamy nowego lidera. Swój drugi mecz wygrała Polonia 1912 Leszno, pokonując świeżo upieczonego beniaminka z Odolanowa. Bardzo jednostronne okazały się derby ziemi gostyńskiej, gdzie zdecydowany triumf odniosła Korona Piaski.

Najbardziej ciekawie zapowiadało się jednak spotkanie w Kościanie, gdzie Obra podejmowała Victorię Września. Obie drużyny z aspiracjami. Mecz zakończył się podziałem punktów. Obra prowadziła, ale tym prowadzeniem cieszyła się przez cztery minuty.

Do 65 minuty Polonia 1912 Leszno przegrywała minimalnie w Odolanowie, ale potem w ciągu 180 sekund dał o sobie znać strzelecki instynkt Artura Krawczyka, a gospodarzy dobił młody Kacper Robaczyński.

Wyrównanych derbów spodziewano się w Gostyniu. Kania uskrzydlona wygraną na inaugurację w Słupcy chciała bardzo wygrać po raz drugi, ale lokalny rywal z Piasków na niewiele pozwolił. Zagrał niezwykle skutecznie i rozbił Kanię na jej boisku 4:1.

Podziałem punktów zakończyło się spotkanie w Rawiczu, a mecz PKS Racot w Koźminie Wielkopolskim został odwołany ze względu na zły stan murawy po wielkiej ulewie.

Wyniki II kolejki:

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Pogoń Nowe Skalmierzyce 4:3 (2:0)

Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski – PKS Racot – odwołany

Kania Gostyń – Korona Piaski 1:4 (0:3)

Bramka dla Kani: Gendera (65), dla Korony: Kajoch (17), Wojciechowski (29), Norkiewicz (30), Fabich (54)

LKS Gołuchów – SKP Słupca 1:0 (0:0)

Obra 1912 Kościan – Victoria Września 1:1 (0:0)

Bramka dla Obry: Płotkowiak (58)

Rawia Rawag Rawicz – Victoria Ostrzeszów 1:1 (1:0)

Bramka dla Rawii: Borowczyk (33)

Tur 1921 Turek – Polonia Kępno 1:2 (0:2)

Odolanovia Odolanów – Polonia 1912 Leszno 1:3 (1:0)

Bramki dla Polonii: Krawczyk (65-karny, 68), Robaczyński (86)

W tabeli po dwóch seriach spotkań liderem Polonia 1912 Leszno, przed LKS Gołuchów. Obie mają komplet 6 punktów. Trzy drużyny zdobyły po 4 ,,oczka”, a są to: Victoria Września, Obra 1912 Kościan i Korona Piaski. (andre/fot.archiwum).