Polonia wskoczyła na fotel wicelidera

14

Piłkarze Polonii 1912 Leszno odrobili w środę ligowe zaległości. Po niezłym spotkaniu nasz zespół pokonał Tura Turek 2:0.

Wygrana leszczyńskiego IV-ligowca była w pełni zasłużona. Podopieczni trenera Jędrzeja Kędziory dominowali i nie pozwolili beniaminkowi na zbyt wiele.

Gospodarze prowadzenie objęli po rzucie karnym. Rywal zagrał ręką, a jedenastkę na gola zamienił niezawodny Krawczyk. Jeszcze przed przerwą kapitalną, indywidualną akcją popisał się Robaczyński, podwyższając na 2:0.

10 minut po zmianie stron powinno być 3:0. Polonia znów miała rzut karny. Tym razem do piłki podszedł jednak Łukasz Glapiak i niestety przestrzelił. Nie zdeprymowało to jednak Polonistów. Ci dalej spokojnie prowadzili, a rywal nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Wynik nie uległ już zmianie i Polonia pewnie pokonała środowego przeciwnika 2:0.

Polonia 1912 Leszno – Tur 1921 Turek 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Krawczyk (19-karny), 2:0 Robaczyński (38)

Polonia po tej wygranej awansowała na fotel wicelidera. W czterech spotkaniach leszczynianie zgromadzili 10 punktów. Liderem jest inna Polonia, ta z Kępna, która w innym zaległym meczu pokonała Odolanovię i w tabeli ma komplet 12 ,,oczek”. (andre/fot.archiwum).