Polonia wygrała i wróciła na czoło tabeli

25

Piłkarze Polonii 1912 Leszno kontynuują dobrą passę. W jedynym, niedzielnym meczu kończącym 5 kolejkę spotkań IV ligi leszczynianie ograli beniaminka z Gołuchowa 4:2 i powrócili na czoło tabeli.

Mecz nie zawiódł, a rywal próbował chwilami się stawiać, dzięki czemu było sporo emocji. Wynik meczu otworzył w 20 minucie Łukasz Glapiak, ale euforia Polonistów trwała 60 sekund…

LKS zaskoczył Polonię już w pierwszej akcji od wznowienia ze środka boiska i mieliśmy 1:1. Gospodarze nie przejęli się jednak takim obrotem sprawy. W 35 minucie znów strzeleckiego nosa miał Artur Krawczyk. Gdy w 37 minucie po trafieniu Kacpra Robaczyńskiego zrobiło się 3:1 wydawało się, że rywal się nie podniesie.

Goście jednak cały czas próbowali coś ugrać. Długo nie mogli złamać defensywy zespołu Jędrzeja Kędziory, ale w 85 minucie ta sztuka im się udała i w głowach gości zaświtała nagle myśl, że można z Leszna wywieźć jeszcze remis. Ostatnie słowo należało jednak do Polonii i do niezawodnego Artura Krawczyka, który zdobył już swoją ósmą bramkę w sezonie i przewodzi stawce najskuteczniejszych piłkarzy IV ligi.

Polonia 1912 Leszno – LKS Gołuchów 4:2 (3:1)

Bramki dla Polonii: Glapiak (20), Krawczyk (35,90), Robaczyński (37)

Polonia objęła ponownie fotel lidera. W pięciu spotkaniach nasz zespół zgromadził 13 punktów, tyle samo co imienniczka z Kępna. W kolejnym spotkaniu rywalem jedenastki z Leszna będzie Rawia Rawag Rawicz. (andre/fot.archiwum).